Naga MarketsBitcoin (BTC) spada w poniedziałek aż o 8%, a ostatnia zmienność na rynku kryptowalut nie wykazuje oznak osłabienia. Jeśli przecena się utrzyma, spadek będzie największy od około miesiąca. Inwestorzy próbując znaleźć wytłumaczenie powołują się na niską płynność i rosnące represje w Chinach na wydobycie bitcoinów. Kurs BTC/USD oscyluje na początku tygodnia w okolicach 32 500 USD.

  • Górnicy z prowincji Syczuan wykorzystywali głównie energię wodną, dlatego też można sądzić, że represje mają znacznie inne podłoże
  • Według Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, Chiny odpowiadają za 65,08% mocy obliczeniowej obsługującej sieć BTC
  • Kurs bitcoina spadł o połowę od kwietnia. BTC zyskał w tym roku ponad 10%
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Prowincja Chin nakazała zamknięcie wszystkich projektów związanych z kopaniem kryptowalut

Władze w południowo-zachodniej prowincji Syczuan w Chinach nakazały w piątek zamknięcie wszystkich projektów związanych z kopaniem kryptowalut. Rada Państwa (chiński rząd) w zeszłym miesiącu obiecał ukrócić wydobycie i handel bitcoinami w ramach szeregu środków mających na celu kontrolę ryzyka finansowego w kraju.Rozprawa władz z chińskimi górnikami może oznaczać, że w panice będą wrzucać monety na i tak już chwiejny rynek i sprowadzą ceny jeszcze niżej – napisał Ben Sebley z londyńskiej firmy kryptograficznej BCB Group.

Produkcja bitcoinów w Chinach stanowi ponad połowę światowej produkcji BTC. Syczuan jest drugą co do wielkości prowincją Chin zajmującą się wydobyciem bitcoinów, według danych zebranych przez University of Cambridge. Niektórzy górnicy przenoszą tam produkcję w deszczowe lato, aby skorzystać z bogatych zasobów hydroenergetycznych. Górnicy w tej prowincji wykorzystywali głównie energię wodną, dlatego też można sądzić, że represje mają znacznie inne podłoże.

Firmy, które wydobywają bitcoiny, zazwyczaj posiadają duże zapasy kryptowaluty, a wszelkie ruchy mające na celu sprzedaż dużych ilości BTC obniżają ceny.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Bitcoin (BTC) ponownie blisko tegorocznych minimów

Wartość bitcoina spadła o ponad jedną piątą w ciągu ostatnich sześciu dni i spadła o połowę w porównaniu z kwietniowym szczytem wynoszącym zaledwie 65 000 USD. Mimo to BTC zyskał w tym roku ponad 10%.

Jego mniejszy rywal ether , druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, która zwykle porusza się w parze z bitcoinem, spadła aż o 12% poniżej 2000 USD po raz pierwszy od prawie miesiąca.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza btc | lotos kurs | akcje tauron | selvita kurs | nasdaq akcje | akcje ten square games | akcje pgnig – najnowsze wiadomości |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here