Naga MarketsProtrader umożliwia handel na rachunkach u brokera FXCM

Firma PFSOFT, twórca platformy wielo-produktowej Protrader, ogłosiła właśnie uruchomienie nowego projektu o nazwie Protrader Multi-Connect (PTMC). Firma, która dotychczas oferowała swoje oprogramowanie firmom brokerskim (w Polsce Protradera używa Alior Bank), wykonała duży krok w kierunku traderów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Do tej pory platforma Protrader była dostępna jedynie u brokerów, którzy oparli swój biznes o kompletne rozwiązanie PFSOFT-u. Obecnie, jak podaje firma na stronie Protrader.com, głównym atutem PTMC będzie możliwość podłączenia do różnych czołowych brokerów i korzystania z rachunków u nich dzięki API klienta przy zachowaniu możliwości korzystania z PTMC. To znaczy, że brokerzy owi nie będą musieli uruchamiać całego oprogramowania Protrader w ramach własnej infrastruktury. Platforma PTMC będzie komunikowała się z ich obecnym systemem poprzez API.

Równocześnie firma w informacji prasowej oznajmia, że pierwszym brokerem u którego trading jest możliwy przez PTMC jest firma FXCM. Nie tak dawno media obiegła informacja o nawiązaniu współpracy biznesowej między FXCM oraz PFSOFT, jednak wtedy dotyczyła ona integracji B2B dostępnej dla brokerów. Obecnie jednak firmy poszły za ciosem umożliwiając traderom bezpośredni dostęp do kont w FXCM z użyciem funkcjonalności Protradera.

Otrzymywaliśmy liczne sygnały od traderów, że chcieliby używać platformy Protrader z ich ulubionym brokerem, dlatego staraliśmy się znaleźć rozwiązanie, które im to umożliwi.” – komentuje Roman Nalivayko, szef departamentu rozwoju biznesu w PFSOFT – “Kiedy poprosiliśmy traderów o zagłosowanie na ulubionego brokera okazało się, że FXCM zajął pierwsze miejsce. Niestety wielu brokerów na których traderzy głosowali, nie posiada API i to nas ogranicza.

Protrader umożliwia handel na rachunkach u brokera FXCM

Jak podaje PFSOFT, PTMC będzie posiadało liczne narzędzia, które były dostępne także dla użytkowników platformy Protrader, jednak dokładniejsza analiza funkcjonalności pokazuje, że pewne ogranczenia istnieją z uwagi na ofertę brokera oraz samo API – w przypadku FXCM jest to brak kwotowań poziomu 2 i tym samym głębokości rynku.

Docelowo PFSOFT planuje kolejne integracje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here