Naga MarketsZnana ze swojego bezpieczeństwa szyfrowana poczta ProtonMail rozważa przeprowadzenie Initial Coin Offering. Plotki na ten temat pojawiły się już w zeszłym tygodniu, ale wczoraj doniesienia te zostały potwierdzone przez CTO spółki – Barta Butlera. Firma podkreśla jednak, ze ICO ma być sposobem na rozwój firmy, a nie jedynie okazją na spieniężenie jej dotychczasowego sukcesu.

ProtonCoin wkrótce dostępny?

Strona internetowa projektu została uruchomiona po cichu w zeszły czwartek, 19 lipca. Wynika z niej, że kryptowaluta oferowana podczas ICO ma się nazywać ProtonCoin. Domena protoncoin.com została zarejestrowana 27 lutego. Wynika z tego, że ProtonMail od dłuższego czasu rozważał możliwość uruchomienia ICO.

Strona ProtonCoin nie zawiera prawie żadnych informacji o funkcjonalności potencjalnego tokena, podstawach technologicznych i logistyce sprzedaży. Posiada jednak ogólny opis celu istnienia monety, określonego jako “sposób, w jaki społeczeństwo może uczestniczyć w rozwoju i ekspansji ProtonMail i całego ekosystemu, skupionego wokół idei bezpieczeństwa i prywatności”. Można tu też znaleźć mylnie nazwaną sekcję prasową zawierającą artykuły dotyczące podstawowych usług ProtonMail.

Nieznane szczegóły ICO

Chociaż społeczność ProtonMail ożywiła się wczoraj na wieść o ICO, plotki na ten temat krążyły od jakiegoś czasu. Oficjalne konto spółki na Reddicie już w marcu zapowiedziało, że „zespół planuje w przyszłości emisję kryptowaluty”. Rzecznik firmy powiedział w wywiadzie, że jeszcze nie wiadomo, czy dojdzie do sprzedaży tokena, ale jeśli się to stanie, to w ciągu najbliższego roku. Dodał również, że ICO ma być formą społecznościowego pozyskania funduszy na dalszy rozwój, a nie sposobem na szybkie spieniężenie spółki. Podobne ICO przeprowadziła inna usługa stawiająca na szyfrowanie wiadomości – Telegram.

ProtonMail został założony w 2013 roku przez grupę badaczy i inżynierów z CERN. Najnowsze doniesienia to nie pierwszy kontakt spółki z kryptowalutami. W sierpniu 2017 roku zaakceptowano Bitcoina jako formę płatności. Rzecznik ProtonMail stwierdził również, że w firmie od zawsze istniało zainteresowanie blockchainem i kryptowalutami, ponieważ przyświecają im te same zasady, które zainspirowały powstanie usługi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here