20.11.2013
Te artykuły również Cię zainteresują
Po znaczącym osłabieniu dolara i wyjątkowo dobrych danych o sprzedaży detalicznej z USA, USD zdaje się stawać chwilowo na nogi. Głównym wydarzeniem dnia mają być protokoły FOMC, na które inwestorzy czekają z niecierpliwością. Oto kilka prognoz dużych banków inwestycyjnych:
Goldman pisze: “Będziemy z uwagą szukać dyskusji kryteriów rozpoczęcia zwijania tempa skupu aktywów. W szczególności szukamy omówienia kryteriów opartych na kondycji rynku pracy, który obecnie wygląda na silniejszy (…). W dodatku będziemy szukać dyskusji na temat poprawienia instrukcji wyprzedzających w przyszłości. Protokoły wrześniowego spotkania wspominały, że członkowie komitetu rozmawiali o możliwości wprowadzenia pułapu inflacji.”
Citi: “Spodziewamy się, że protokoły przedstawią jaśniejszy obraz grudniowego lub styczniowego zwijania. Uważamy, że szanse skierowane są w stronę USD, jako że oczekujemy jastrzębich komentarzy z ust niektórych członków Fed ujawnione w protokołach z października. Neutralna postawa może być obecnie traktowana jastrzębio, a jakakolwiek uwaga na temat rozpoczęcia zwijania wcześniej niż w marcu będzie dobra dla USD.”
Barclays: “Kluczowym punktem protokołów FOMC będzie to, czy była jakaś dyskusja lub porozumienie dotyczące obniżenia progu bezrobocia, jako że ostatnie wystąpienia oficjeli Fed pozwalają na takie przypuszczenia.”
Bank of America: “Opublikowanie protokołów z października raczej będzie nieznaczące.”
Credit Agricole: “Protokoły FOMC będą przeszukiwane pod kątem czasu rozpoczęcia zwijania na początku przyszłego roku, jak i w kwestii ewentualnych zmian w instrukcjach wyprzedzających. Protokoły zapewne pokażą, jak członkowie FOMC odnieśli się do danych z września w obliczu paraliżu administracji, a także: 1) oczekiwania FOMC odnośnie rynku mieszkaniowego w obliczu niższego oprocentowania hipotek, 2) stopień zaniepokojenia inflacją utrzymującą się poniżej 2% celu. (…) Inwestorów będą interesowały także ewentualne zmiany w instrukcjach wyprzedzających w postaci wprowadzenia konkretnych poziomów progowych w obrębie danych makro.”
Polecam także:
Stopy trzasnęły – banki inwestycyjne zmagają się z euro!
oraz
Dolar znów słabnie. Kiedy inwestorzy zmienią zdanie?