Naga MarketsBudynek Rezerwy Federalnej w WaszyngtonieProtokoły z posiedzenia FED oraz dalsza eskalacja wojny handlowej są niezaprzeczalnie najważniejszymi tematami środowego handlu. Więcej na ich temat, oraz o tym jak może na nie reagować kurs dolara, w codziennym programie Marka Rogalskiego, głównego analityka DM BOŚ, „Świat Walut”.


Protokoły FOMC już nieaktualne? Czy kurs dolara może reagować

Po lepszym wtorku, środa przynosi nieznaczne cofnięcie dolara. W efekcie na wykresie koszyka FUSD nie udało się jeszcze przetestować kwietniowego maksimum przy 98,07 pkt., ale jesteśmy coraz bliżej – wczorajszy szczyt wypadł przy 97,96 pkt. Dzisiaj poznamy ważne dane dla dolara (zapiski z ostatniego posiedzenia FED). Poza tym rynki nadal będą uważnie śledzić w którą stronę będzie podążać konflikt pomiędzy USA, a Chinami” – komentuje Marek Rogalski.

Z drugiej strony Rogalski zauważa, że podczas ostatniego posiedzenia FED sytuacja na linii USA-Chiny wyglądała całkowicie inaczej. Spekulowano wtedy raczej o możliwości zawarcia przełomowego porozumienia. Od tego czasu sytuacja uległa bardzo dużej zmianie, rynek może uznać więc protokoły za nieaktualne. Kurs dolara może jednak reagować na inny wątek dyskusji mocodawców Rezerwy Federalnej, a mianowicie na ich opinie co do możliwości wyhamowania inflacji w kolejnych miesiącach bieżącego roku. Każdy „gołębi” akcent w tym zakresie może ograniczać bycze podbicie notowań USD.

Indeks amerykańskiej waluty drugi dzień z rzędu testuje najwyższe poziomy od miesiąca, zmienność nie należy jednak do największych i cena po nieudanym teście powraca w okolice otwarcia. Silniejsze ruchy przynieść mogą wspomniane powyżej protokoły FOMC, które poznamy o 20:00.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here