Naga MarketsProtokoły FOMC cokolwiek jastrzębie, choć z dużym ALE...

Dziś o 20:00 czasu polskiego opublikowano protokoły Federalnego Komitetu Otwartego Rynku z posiedzenia, które miało miejsce 18 marca i było stosunkowo rozczarowujące dla dolarowych byków – wtedy też komitet obniżył projekcje przyszłych stóp procentowych, a późniejsze ‘Payrollsy’ postawiły czerwcową podwyżkę stóp pod ogromnym znakiem zapytania. Słabe dane z rynku pracy w marcu połączone z gołębim wydźwiękiem projekcji komitetu powaliły dolara na kolana. Tymczasem dzisiejsze protokoły z tamtego posiedzenia pokazują, że może nie być aż tak źle.

Język protokołów nie jest do końca precyzyjny i wynika z niego, że w komitecie zasiada prawdopodobnie 6 jastrzębi, z czego 2 lub 3 z nich ma aktualnie prawo głosu. Spośród pozostałych członków głosujących 2 najpewniej odrzuca możliwość podwyżki w 2015 roku w ogóle. Pozostaje więc około 5, którzy dopuszczają możliwość w II połowie 2015 roku, choć nie wiedzą jeszcze dokładnie kiedy. Biorąc pod uwagę, że z każdym miesiącem zbliżamy się do terminów w czerwcu i wrześniu, brak dalszego odwlekania podwyżki może być dobrą wiadomością dla dolara.

Dolar umocnił się w pierwszej chwili wzdłuż tablicy, jednak dalej przyszło odreagowanie na skutek wątpliwości inwestorów.

grid_804tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here