Naga Marketsccf forex comparic ecb ebc euroO godzinie 13:30 Europejski Bank Centralny opublikował protokoły ze swojego październikowego posiedzenia. Ich pełną treść możemy znaleźć na oficjalnej stronie banku. Jak wynika z treści minutek, członkowie EBC są zgodni, że grudzień będzie najlepszym momentem na dokładniejszą ocenę i jakiekolwiek decyzje w sprawie obecnej polityki pieniężnej.


Najważniejsze nagłówki z ECB accounts

Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych informacji, które znalazły się w treści protokołów banku strefy euro:

  • Zdaniem Petera Praeta bazowa inflacja konsumencka cały czas nie pokazuje wyraźnych znaków trendu wzrostowego
  • Członkowie EBC są zgodni, że sytuacja inflacyjna nie jest jednak aż tak niekorzystne, aby wywoływać natychmiastowe działania ze strony banku
  • Oczekiwania co do inflacji zarobkowej strefy euro negatywną niespodzianką
  • Skup aktywów z rynku powinien być w dalszej mierze kontynuowany

Protokoły potwierdziły jedynie rynkowe oczekiwania co do poważniejszej decyzji ze strony EBC w trakcie ostatniego posiedzenia w tym roku, zaplanowanego na grudzień. Nie powinniśmy jednak przedwcześnie się emocjonować – doskonale pamiętamy bowiem jakie nadzieje rynki wiązały z wprowadzeniem zmian w ramach programu QE i jak ostatecznie Mario Draghi delikatnie je zawiódł.

Euro niewzruszone protokołami

ECB accounts zdążyły nas przyzwyczaić do tego, że zazwyczaj nie mają większego wpływu na wycenę wspólnej waluty – nie wnoszą bowiem w większości przypadków nic nowego do informacji, które rynek posiadał już wcześniej. Podobnie było i w tym przypadku, gdzie euro notowało jedynie śladowe osunięcia.

Analizując notowania EUR/JPY widzimy, że od trzech sesji para zatrzymała się na czteromiesięcznych szczytach okolic okrągłego poziomu 117.00. Poziom pokrywa się praktycznie co do pipsa z 23.6% zniesienia spadków obserwowanych od czerwca zeszłego roku, niedźwiedzie w tym miejscu nie odpuszczą więc tak łatwo. Wyjście górą byłoby jednak sygnałem silniejszego uwolnienia po czterech miesiącach bocznego handlu, który dokładnie widać na wykresie:

eurjpydaily-17-11Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here