Naga MarketsAuthor: georgerexta [at] gmail [dot] com
Creative Commons License

Protokoły z ostatniego posiedzenia Komitetu Polityki Monetarnej Banku Anglii pokazują, że decydenci są jednomyślni w utrzymaniu dotychczasowych instrukcji wyprzedzających do czasu ich osiągnięcia – 7.0% próg bezrobocia – oraz nie podwyższania stóp procentowych przez dłuższy czas.

Prezes BoE, pan Carney, zaznaczył, że komitet chciałby przyjrzeć się bliżej wolnym mocom produkcyjnym w gospodarce i prawdopodobnie uczyni je elementem dalszych instrukcji wyprzedzających, gdy założony próg bezrobocia zostanie osiągnięty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem odsetek bezrobotnych w IVkwartale 2013 w UK, zgodnie z najnowszym raportem, wzrósł z 7.1% do 7.2% po gwałtownych spadkach w poprzednich kwartałach. Jest to zaskakujące o tyle, że ilość wniosków o zasiłki dla bezrobotnych spada wyraźnie od połowy 2013 roku, a zatrudnienie w IV kwartale wzrosło. Te dane Biura Statystyk Narodowych (Office for national Statistics) stawiają pod poważnym znakiem zapytania negatywny wydźwięk odczytu stopy bezrobocia.

GBP/USD 5M
GBP/USD 5-minutowy – opracowanie własne.
Kliknij by powiększyć!

Funt zanotował silne spadki zaraz po publikacji, jednak wciąż pozostajemy w zakresie wczorajszego dnia – dołek na 1.6650.

Bądź na bieżąco z Comparic Live!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here