Naga MarketsKurs funta rośnie ponad 1,39 USD! Inwestorzy czekają na protokoły z Fed i EBC, uważa INGRynki w tym tygodniu będą skupiać się na dwóch najważniejszych bankach centralnych. Poznamy bowiem protokoły z posiedzeń Rezerwy Federalnej (Fed) oraz Europejskiego Banku Centralnego (EBC). W międzyczasie kurs dolara (USD) może tracić na rzecz ryzykownych aktywów w związku z bodźcami fiskalnymi w USA. Zobaczmy jak greenback zachowa się wobec kursu funta według analityków ING.

  • Rynki oczekują na protokoły Fed i EBC
  • Wielka Brytania opublikuje wyniki inflacji oraz PMI
  • Kurs funta mocno zyskuje do dolara w poniedziałek 15 lutego 2021 r.

Ograniczony wpływ danych na GBP

Publikację protokołu FOMC zaplanowano na najbliższą środę. Analitycy ING dostrzegają niewielkie ryzyko załamania na rynku obligacji, jeśli „kilku członków” zechce omówić odpowiedni moment wycofania bodźca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednakże, z komentarzy szefa Fed Jerome’a Powella jasno wynika, że ​​jest zbyt wcześnie, aby rozmawiać o wycofywaniu bodźca. Ponadto, w tym tygodniu poznamy wyniki, styczniowej sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej, które powinny być silniejsze. ING uważa, że może to wzmocnić kurs dolara.

Jeśli chodzi o funta, pojawi się w tym tygodniu sporo danych z brytyjskiej gospodarki. Oczekuje się, że inflacja powinna pozostać obniżona ze względu na wzrost cen energii o 1,3%.

– PMI dla przemysłu powinien spaść, ale pozostać na obszarze ekspansji, podczas gdy wskaźnik PMI dla usług powinien pozostać zdecydowanie poniżej 50. Jednak prognozowana wartość PMI jest w tym momencie raczej niska. Podsumowując, mimo pracowitego tygodnia pod względem danych, wpływ na GBP powinien być ograniczony. Dane nie odzwierciedlają pozytywnych perspektyw silnego ożywienia w drugim kwartale związanym ze szczepieniami i nie powinny również zmieniać obecnego neutralnego stanowiska BoE – uważa ING.

Kurs funta (GBP/USD) z łagodnie byczym nastawieniem

Dzisiejszy wzrost kursu funta w relacji do dolara o 0,45 proc. sprawia, że para GBP/USD znalazła się już w okolicach górnego zakresu przewidywanego przez ING na ten tydzień. Wspomniany zakres wypada między 1,3750 – 1,3920.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Analitycy ING uważają, że głównym czynnikiem wpływającym na GBP/USD powinien być kierunek nastrojów związanych z ryzykiem. Bank przyjmuje w tym tygodniu umiarkowanie byczą perspektywę dla kursu funta.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik | dow jones notowania | dax notowania weekendowe | komentarze gieldowe | pkn orlen gpw | kurs gbp |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here