Naga MarketsOpisy narzędzi:– ZMIDEX – opis

– Kompas inwestycyjny – opis

– Linia A/D – opis

———————

Poniżej przedstawienie analizy dla indeksu WIG:

Na wstępie chciałbym aby Państwo spojrzeli na prowadzoną przez nas linię A/D:

invest

gfdgdgd

Linia A/D od 9 września znajduje się w stanie wykupienia i zaczyna coraz szybciej opadać, co jest efektem tego, że większa ilość spółek zaczyna tracić na wartości. Warto zatem wstrzymać się z zakupami przynajmniej do czasu aż wskaźnik spadnie poniżej wartości -50 i wtedy poszukać dołka na WIG.

Czy warto wierzyć we wskazania linii A/D ? Wystarczy spojrzeć poniżej jak szczyty pokrywają się ze wskaźnikiem, zazwyczaj linia A/D pokazuje wcześniej szczyt niż ma to miejsce na WIG. Tak samo jest w przypadku dołków, a to tylko fragment wykresu, w opisie badania dowiedzą się Państwo, że linia A/D od prawie 2 lat wskazuje dokładnie większość dołków i szczytów na indeksie WIG.

wig

WIG po dotarciu do poprzedniego maksimum zaczął spadać. Można zauważyć na szczycie formację RGR, której zasięg sięga mniej więcej 52 500 punktów. Warto poczekać na lepszy moment do kupna akcji.

01102014wykres2

Także barometr inwestycyjny Invest Tracer pokazuje wejście WIGu w trend spadkowy, a niedługo będą mieli Państwo okazję do przekonania się jak dokładne jest to pozornie proste narzędzie.

zmidex 3m

Z aktualnego badania ZMIDEX także wynika, że czas na korektę nadszedł:

Gdy WIG20 mozolnie walczy o utrzymanie się powyżej 2500 pkt kontynuując krótkookresowy trend wzrostowy dzięki któremu zyskał już ponad 8% na przestrzeni miesiąca, oczekiwania respondentów zaczęły rozróżniać okres długi badania od krótkiego. Po raz pierwszy od dłuższego czasu kierunek odczytów długoterminowych nie pokrył się z krótkoterminowymi. Wzrost tych pierwszych splótł się jednocześnie ze spadkiem drugich, co biorąc pod uwagę ostatnie dryfowanie WIG-u 20 na powierzchni 2500 punktów, można odebrać jako początek zmęczenia ekspertów i ich odwrót do defensywy, z której będzie słyszalny tylko okrzyk, że „później będzie lepiej”.

Piotr Cymcyk (badanie ZMIDEX)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here