Naga MarketsWitam Państwa w kolejnym wydaniu „Protokołu giełdowego”. Przypominam, że protokół wydajemy raz w tygodniu (zazwyczaj we wtorki). Blok będzie systematycznie się rozrastał i będzie zawierał oprócz dzisiejszych badań, także wiele innych ciekawych rzeczy. Każda nowa część jaka będzie wprowadzana, zawsze będzie uprzednio dokładnie opisana.Dotychczas opisaliśmy badania:

– ZMIDEX – opis

– Kompas inwestycyjny – opis

– Analiza FFT czyli tzw. cykle Fouriera – opis

– Linia A/D – opis

———————

invest

Aktualne wskazanie FFT dla indeksu WIG20:

FFT przewiduje delikatne spadki, po których nadejdzie jednak odbicie.

www.investtracer.com

——————–

Badania ZMIDEX:

OFEnsywa       

Ostatni tydzień udowodnił, że Polacy lubią zostawiać wszystko na ostatnią chwilę. Na pozostanie w OFE zdecydowało się już około miliona osób, co jeszcze parę tygodni temu wydawało się liczbą nierealną. Fakt rosnącej liczby zapisów do OFE, nie powinien mieć jednak aż tak silnego wpływu na rynek, szczególnie że do końca zapisów pozostało już jedynie kilka dni. Prawdziwa ofensywa zaczęła się także wśród optymistycznie nastawionych respondentów badania ZMIDEX. Najnowsze odczyty potwierdziły bowiem zmianę trendu spadkowego osiągając wartości równie wysokie co przed 2 tygodniami. W kontekście słabnącej polskiej gospodarki, co widać między innymi po ostatnich PMI i danych ze sprzedaży, tak nadmierny optymizm może, a nawet powinien dziwić.

Piotr Cymcyk www.zmid.org.pl

———————–

Kompas inwestycyjny:

Kompas wskazuje obszar akumulacji na WIG 20.

www.investtracer.com

—————————

Linia A/D:

Linia A/D po chwilowym wzroście ponownie zawróciła na południe, nada jednak jest to obszar wyprzedania i bardziej prawdopodobne jest odbicie na WIG niż dalsze spadki. Być może potrzebny do odbicia jest tylko jakiś impuls, którym mogą być lekko pozytywne dane na temat osób pozostających w OFE, które już niedługo zostaną opublikowane, wydaje się że katastrofalne dane są już w cenach, a z ostatnich doniesień medialnych może wynikać, że wcale nie jest tak źle. Pozytywne zaskoczenie może uruchomić zakupy funduszy na naszym parkiecie.

Zapraszamy na kolejne „Protokoły giełdowe”.

 

 

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here