Naga MarketsWitam Państwa w kolejnym wydaniu „Protokołu giełdowego”. Przypominam, że protokół wydajemy raz w tygodniu (zazwyczaj we wtorki). Blok będzie systematycznie się rozrastał i będzie zawierał oprócz dzisiejszych badań, także wiele innych ciekawych rzeczy. Każda nowa część jaka będzie wprowadzana, zawsze będzie uprzednio dokładnie opisana.Dotychczas opisaliśmy badania:

– ZMIDEX – opis

– Kompas inwestycyjny – opis

– Analiza FFT czyli tzw. cykle Fouriera – opis

– Linia A/D – opis

———————

invest

Aktualne wskazanie FFT dla indeksu WIG20:

FFT przewiduje delikatne spadki.

www.investtracer.com

——————–

Badania ZMIDEX:

Odrodzenie feniksa?

Duża zmiana nastąpiła w podejściu ekspertów do parkietu przez ostatni tydzień. Nastroje respondentów powstały z kolan i wyskoczyły o ponad 100%. Takie jednorazowe na razie odrodzenie nie może jednak jeszcze służyć do wiarygodnego zaznaczenia zmiany trendu. Wygląda to bardziej na chwilową zmianę w podejściu i brak wiary w to, że GPW może być aż tak osłabiona. Minęło już ponad pół roku, w ciągu którego WIG20 próbuje znaleźć sobie kierunek wahając się w granicach 2300-2500 punktów. Dopiero kolejne badanie, jeśli utrzyma, bądź zaneguje to jednorazowe odbicie będzie można potraktować jako bodziec do ewentualnych zmian nastawienia ekspertów, a co za tym idzie do szerszej interpretacji ich wpływu na nasz rynek.

Piotr Cymcyk www.zmid.org.pl

———————–

Kompas inwestycyjny:

Kompas nadal wskazuje na obszar akumulacji dla indeksu WIG20.

www.investtracer.com

—————————

Linia A/D:

Linia A/D znajduje się w stanie wyprzedania, widoczne jest już nawet całkiem spore odbicie. Wydaje się, że mamy do czynienia z dołkiem na WIG-u.

Zapraszamy na kolejne „Protokoły giełdowe”.

 

 

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułUSD/JPY ruszyło znów w górę i atakuje opory.
Następny artykułGBPCHF znowu zwyżkuje
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here