Naga MarketsWitam Państwa w kolejnym wydaniu „Protokołu giełdowego”. Przypominam, że protokół wydajemy raz w tygodniu (zazwyczaj we wtorki).  Blok będzie systematycznie się rozrastał i będzie zawierał oprócz dzisiejszych badań, także wiele innych ciekawych rzeczy. Każda nowa część jaka będzie wprowadzana, zawsze będzie uprzednio dokładnie opisana.Dotychczas opisaliśmy badania:

– ZMIDEX – opis

– Kompas inwestycyjny – opis

Dzisiaj kolejne nowe badanie, a jest nim tzw. cykl Fouriera FFT ( Fast Fourier Transform )

Analiza cykliczności FFT bazuje na możliwości podziału dowolnego przebiegu na cykle o różnej długości, amplitudzie i fazie. Każdy przebieg indeksu czy wskaźnika makroekonomicznego można zatem traktować jako zbiór cykli o różnym czasie trwania oraz różnej istotności ich wpływu na analizowany przebieg. Za pomocą analizy cykliczności FFT można zidentyfikować dominujące cykle obecne na rynkach. Dzięki temu łatwiej jest określać kiedy można się spodziewać wystąpienia  punktów zwrotnych oraz trendów. Podziału przebiegu na cykle dokonuje się metodą szybkiej transformaty Fouriera ( Fast Fourier Transform ) FFT.

 

invest

Wykres główny zawiera przebieg kursu uwzględniający podstawowe cykle rynkowe. Pod spodem narysowane są trzy dominujące cykle. Analiza Fouriera dostępna jest w serwisie z poziomu menu głównego Analiza cykliczna / Analiza cykliczna FFT oraz w profilu każdego instrumentu finansowego.

Ciekawą opcją jest złożenie przebiegu w przód. Dzięki temu uzyskujemy próbę oszacowania przyszłego przebiegu kursu, przy założeniu że parametry poszczególnych cykli nie ulegną zmianie. Nie jest to typowa prognoza indeksu, a jedynie aproksymacja wynikająca ze złożenia dotychczas funkcjonujących na rynku cykli. Należy jednak pamiętać, że parametry cykli będą niewątpliwie ulegały zmianie, zatem ich złożenie  nie stanowi prognozy a jedynie analizę pojedynczego szeregu czasowego.

Poniżej aktualna analiza FFT dla indeksu WIG20:

FFT pokazuje zatem optymistyczny obraz kontynuacji wzrostów, aż do poziomu poprzedniego szczytu.

www.investtracer.com

——————–

Badania ZMIDEX:

Nie protestuj – inwestuj!

Ostatni tydzień, który upłynął pod znakiem trzyprocentowego wzrostu WIG20, kontrowersyjnych decyzji EBC i nad wyraz pozytywnych informacji ze Stanów Zjednoczonych silnie odcisnął się w nastrojach respondentów.

Z najnowszego badania ZMIDEX jasno wynika bowiem, że w porównaniu z ubiegłym tygodniem zdecydowali się oni zaufać optymistom. Ciężko jednoznacznie określić co spowodować mogło euforię, którą dostrzec można w najnowszym odczycie zarówno w długim, jak i krótkim okresie. Być może to sam brak negatywnych informacji spowodował, że eksperci uznali, że zbliża się najlepszy czas na inwestycje. Zarówno krótko jak i długoterminowy odczyt osiągnęły jedne z lepszych wyników w całej swojej historii. Taki entuzjazm, jeśli utrzyma się na podobnym poziomie, może być jednak zgubny. Kiedy wszyscy spodziewają się byków, te lubią już często spać.

Piotr Cymcyk www.zmid.org.pl

———————–

Kompas inwestycyjny:

Kompas nadal wskazuje na obszar akumulacji dla indeksu WIG20.

www.investtracer.com

—————————

Zapraszamy na kolejne „Protokoły giełdowe” w każdy wtorek, już za tydzień kolejne nowe badanie sytuacji na naszej GPW.

 

 

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułSezon na dywidendę – PKN Orlen
Następny artykułSezon na dywidendę – Ergis
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here