Naga MarketsNa początku tego roku prezydent Trump nominował Stephena Moore’a, ekonomistę i byłego doradcę w czasie swojej kampanii, by ten dołączył do Rezerwy Federalnej. Nominację jednak cofnięto. Teraz Moore postanowił zacząć zarządzać walutą inną niż dolar: cyfrowym stablecoinem o nazwie Frax.

We wtorek Moore i jego partnerzy oficjalnie ogłosili plany dotyczące coina, który będzie powiązany z dolarem amerykańskim, dzięki czemu jego wartość będzie bardziej stabilna, niż jest w przypadku BTC. Wiele dowiadujemy się z wywiadu dla Fortune, w którym Moore powiedział, że jego libertariańskie poglądy skłoniły go do poparcia kryptowaluty, która jego zdaniem jest ważną alternatywą dla pieniędzy wspieranych przez państwo.

„Od 30 lat obserwuje politykę pieniężną i zawsze niepokoił mnie rządowy monopol na walutę, co jest niezdrowe dla rynków” – powiedział Moore.

Frax

Moore jest współzałożycielem projektu Frax wraz z Samem Kazemianem, przedsiębiorcą, który uruchomił już konkurenta Wikipedii – internetową encyklopedię opartą na blockchainie. Duet twierdzi, że Frax zostanie uruchomiony w nadchodzących miesiącach i będzie oparty na publicznych zapisach zabezpieczonych przed manipulacją.

Frax będzie inny niż inne stablecoiny, ponieważ będzie opierał się na ułamkowej rezerwie, co oznacza, że ​​nie będzie wspierany przez pulę dolarów rezerwowych jeden do jednego. Zamiast tego projekt będzie opierał się na algorytmach “pożyczania rezerw” i zbierania odsetek, aby zapewnić, że wartość Frax pozostanie związana z dolarem. Według firmy wszystkie owe pożyczki będą rejestrowane na blockchainie, co eliminuje potrzebę posiadania banku centralnego.

Czy to wypali?

Planowane uruchomienie Frax nastąpi rok po niepowodzeniu projektu o nazwie Basis wspieranego przez firmę z rynku venture capital Andreessen Horowitz, która zebrała 100 milionów dolarów, aby stworzyć ułamkową rezerwę cząstkową wspartą skomplikowaną serią sprzedaży obligacji. Projekt Basis upadł jednak przez działania organów regulacyjnych, a jego założyciele zwrócili inwestorom większość środków.

Współzałożyciele Frax, którzy spotkali się na konferencji prowadzonej przez zarządzającego funduszem hedgingowym i byłego rzecznika Trumpa Anthony’ego Scaramucciego, powiedzieli, że nie są zniechęceni doświadczeniem Basis. Wskazują na dziesięciolecia doświadczenia Moore’a jako ekonomisty, a także Ralpha Benko, innego członka zespołu wykonawczego, który pracował jako główny doradca w administracji Reagana, co zapewni odpowiednią wiedzę specjalistyczną.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here