Naga MarketsOd Pani lekkich obyczajów do zarabiającej w przeciągu kilku tygodni ponad 80 tysięcy złotych dzięki platformie kryptowalutowej oraz bywalczyni programów śniadaniowych? Taką historię opisuje fałszywa strona internetowa podszywająca się pod lokalny serwis informacyjny, promując ofertę zarejestrowanej na egzotycznej wysepce spółki Handel Pro oferującej handel akcjami, kryptowalutami oraz parami walutowymi Forex. Redakcja Comparic.pl ostrzega: uważaj na ten oraz podobny sposoby wyłudzenia pieniędzy!

  • Oszukańcza strona twierdzi, że Anna K. zarabiała na życie jako przydrożna prostytutka. Jej życie miał odmienić klient, który opowiedział jej o platformie do handlu internetowego (której nazwa nigdy nie pada)
  • Swoją historię przedstawiła rzekomo w Dzień Dobry TVN grzmiąc z ekranu: „Rząd Was wykorzystuje i robi z was niewolników za najniższą krajową”
  • Artykuł w fałszywej gazecie, podobnie jak sama strona platformy Handel Pro stara się uderzać w tradycyjne struny wykorzystywane przez nieuczciwe firmy: łatwowierność odbiorcy, brak wystarczającej wiedzy i chęć szybkiego zarobku (chytrość)

Od prostytucji do zarabiania na kryptowalutach. Groteskowa kampania oszustów

Strona internetowa http://infolokalne24.pl/zyskala_nowe_zycie/, która już na pierwszy rzut oka powinna budzić podejrzenia odbiorcy, opisuje historię Anny, absolwentki szkoły zawodowej, którą życie zmusiło do prostytuowania.

Zawsze lubię porozmawiać z klientami, oby poznać osobę, nie traktuję tego jako sprzedawanie się, traktuje to jak np. usługa masażu tylko że trochę bardziej rozszerzona – miała stwierdzić Anna, która w kilka tygodni została zarabiającą dziesiątki tysięcy złotych inwestorką.

Zrzut ekranu fragmentu artykułu w serwisie Infolokalne24.pl

To właśnie jeden z klientów miał powiedzieć Annie o platformie transakcyjnej zajmującej się wymianą cyfrowych walut. Dokonała rejestracji i zapomniała o funkcjonowaniu platformy – która rzekomo wszystko robi za inwestora – a po kilku tygodniach na koncie znajdowało się ponad 81 tysięcy złotych.

Do Anny zgłosiła się ponoć produkcja programu Dzień Dobry TVN, którego prowadzący na wizji założyli konto na platformie transakcyjnej (której nazwa ani razu nie pada w całym, obszernym artykule), co w przeciągu zaledwie kilku minut pozwoliło kilkukrotnie pomnożyć niewielką, kilkuset złotową inwestycję.

– Najlepsze w tym wszystkim jest to, że tego może dokonać dosłownie każdy. Nie ważne ile masz lat, ile doświadczenia zawodowego oraz jaką szkołę ukończyłeś. To wszystko jest nieistotne przy procesie inwestycji w waluty cyfrowe – cytowano dalej Annę K.

Artykuł kusi jednocześnie użytkowników możliwością otrzymania bonusu powitalnego na start (tylko dla czytelników) do końca dnia. Na końcu artykułu znajduje się jednocześnie aktualizacja mówiąca, że w danym dniu niemal wszystkie miejsca umożliwiające dołączenie do „Platformy do zarabiania” są już zajęte i należy się pospieszyć.

W artykule znalazła się także rozmowa z osobą zatrudnioną w ramach platformy, która wyjaśnia zasady jej działania. Rzekomo „trend na Bitcoina ogólnie jest bardzo pozytywny”, dzięki czemu sporo klientów miało zarobić, a w ostatnim miesiącu „nie odnotowano żadnej straty pieniędzy”, które zainwestowali klienci.

– W naszej siedzibie na naszych komputerach mamy poustawiane setki programów, które automatycznie analizują wszystkie dane z sieci powiązane z kryptowalutą i na tej podstawie wiemy, kiedy pieniądze wpłacone przez państwa wzrosną – opisywał działanie systemu anonimowy pracownik.

Zobacz również: Oszuści wykorzystują wizerunek jednego z najbogatszych Polaków! Nie daj się nabrać

Fałszywy portal kieruje do strony Handel Pro, marki Commerzgroup International LTD

Pod zagnieżdżonymi w wielu miejscach na oszukańczej stronie linkiem do „Platformy do zarabiania” kryje się landing page prowadzący do formularza założenia konta na stronie brokera Handel Pro, który jest marką Commerzgroup International LTD, spółki zarejestrowanej na jednej z karaibskich wysp (Dominika).

Sama strona platformy, oprócz budzącego w pewnych miejscach wątpliwość tłumaczenia jej treści na język Polski, wygląda normalnie. Zastrzeżenia można mieć głównie do stwierdzenia, że jest „wiodącą platformą handlową w Polsce” oraz do sekcji opinii.

W przeszłości oszuści na podobnych, fałszywych stronach internetowych wykorzystywali wizerunki znanych postaci do promocji swoich kryptowalutowych oszustów. W tym Roberta Lewandowskiego.

Chociaż tym razem główną bohaterką nie jest celebryta, a musząca się trudnić prostytucją z powodu trudnej sytuacji materialnej Anna K., to struktura oszukańczego artykułu jest bardzo zbliżona. W wielu miejscach pojawiają się czerwone flagi, które powinny być jasnym sygnałem ostrzegawczym przed rozpoczęciem inwestycji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here