Naga MarketsRipple, znany również jako Ripple Transaction Protocol (RTXP) czy po prostu Ripple protocol to system płatności oparty na technologii blockchain. Ripple to rówinież jedna z najpopularniejszych kryptowalut na świecie, a wartość rynkowa XRP pod koniec września 2017 roku sięgała 7,56 mld USD. Poniżej znajdziecie krótką infografikę stworzoną przez naszych grafików.


Podobnie jak Bitcoin i inne kryptowaluty Ripple bazuje na protokole open-source gdzie to użytkownicy zgadzają się i potwierdzają wzajemnie swoje transakcje. I podobnie jak wiele innych kryptowalut takich jak choćby Litecoin, Ripple stał się platformą która jest znacznie szybsza i zauważalnie tańsza niż Bitcoin.

Jeśli uznać słowa użytkowników za prawdę, to przedsiębiorstwa, które już zaadaptowały Ripple zdobyły już przewagę konkurencyjną. Coin umożliwia wprowadzenie znacznie bardziej przyjaznych klientowi możliwości uiszczenia opłaty znacznie niższym kosztem niż tradycyjne, czy oparte o Bitcoin sposoby.

Początki Ripple sięgają czasów przed BTC. Ryan Fugger pracował nad projektem zdecentralizowanego systemu monetarnego już w 2004 roku. Jego marzenie stworzenia waluty która w całości oparta jest na pojedynczych jej użytkownikach przy jednoczesnym pozbyciu się pośredników takich jak rządy czy banki centralne ziściła się w Ripple.

Fugger stworzył RipplePay – usługę finansową, która miała umożliwiać klientom dokonanie bezpiecznych rozliczeń przez internet. To był jednak dopiero prototyp, a Fugger po latach udoskonalania oraz rozszerzania swojej wizji podjął współpracę z kilkoma, podobnymi do siebie wizjonerami.

Zacznij handel Ripple na platformie eToro

Ripple w formie w jakiej znamy go dzisiaj wyszedł na światło dzienne w 2012 roku. Już na samym początku swojej kryptokariery dzieło Fuggera zjednało sobie serca i umysły zwolenników kryptowalut. Dziś Ripple to jeden z najważniejszych coinów, który jest używany przez tak rozpoznawalne marki finansowe jak UniCredit, UBS czy Santander. Protokół Ripple zainteresował większość największych banków na świecie – głównie za sprawą zaawansowanej infrastruktury projektu, bezpieczeństwa oraz niskich kosztów transakcji.

Mimo wszystko należy pamiętać, że Ripple jest wciąż rozwijany. Tak, jest on już aktywnie używany przez niektóre przedsiębiorstwa, lecz wielu gigantów branży wciąż czeka na jego ostateczną wersję. Podobnie jak i my…

zespół eToroConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here