Naga MarketsCzęsto porównywany do Bitcoina Litecoin przez wielu traktowany jest jak młodszy brat tego pierwszego. Kryptowaluta pozwalająca, tak jak Bitcoin, dokonywać natychmiastowych płatności praktycznie zerowym kosztem jest czymś co zdecydowanie warto poznać bliżej. Zapoznajcie się z naszą infografiką!


Sprawdź też: Prosty przewodnik po Bitcoinie

Litecoin ujrzał światło dzienne w październiku 2011 roku za sprawą wysiłków byłego inżyniera Google, Charlesa Lee. Celem Lee było stworzenie wirtualnej waluty, która poprawiała wiele niedoróbek Bitcoina. Transakcje dokonywane z wykorzystaniem Litecoina trwają około 2-3 minut w porównaniu z dziesięcioma, którymi cechuje się Bitcoin. Właśnie dzięki temu Litecoin zyskał tak wielką popularność wśród pozostałych kryptowalut.

Główną różnicą pomiędzy BTC a LTC jest jego wydobycie. Litecoin używa innego typu algorytmu. Zawiera on co prawda algorytm mieszania SHA-256 znany z Bitcoina, ulepszając go przy tym znacząco dzięki wykorzystaniu przetwarzania równoległego w obliczeniach. Dzięki temu Litecoin może cechować się wyższym wolumenem transakcji. Jednak ta zaleta posiada też ukrytą wadę – wyższy wolumen oznacza większy blockchain, a to z kolei doprowadza do większej ilości osieroconych bloków.

Niemniej jednak Litecoin jest znacząco bardziej efektywny od Bitcoina, pozostając jednocześnie odporny na inflację dzięki limitowanej ilości coinów pozostających w obrocie. Tych ma być aż 84 miliony zamiast 21 mln jak w przypadku Bitcoina. Oznacza to, że to Litecoin ma większe szanse na prawdziwą popularyzację i zastąpienie tradycyjnych walut dzięki swojej większej dostępności.

Sprawdź warunki handlu Litecoinem w eToro

Litecoin jest również ciekawym aktywem dla traderów i inwestorów rynku kryptowalut. Ponieważ jest znacznie młodszy od Bitcoina i wyraźnie mniej popularny niż jego starszy brat to jego cena nie jest jeszcze aż tak wysoka. Oczywiście, Litecoin wcale nie musi dogonić Bitcoina pod kątem wyceny rynkowej, lecz wciąż posiada kilka cech które mogą skłonić większe przedsiębiorstwa handlowe czy banki do zainteresowania się tym coinem.

zespół eToroConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here