Naga MarketsChoć nikt nie wątpi w to, że to Bitcoin jest królem wszystkich kryptowalut, to jednak zdaniem wielu to właśnie Ethereum ma największe szanse na jego detronizację. Część z ekspertów stwierdza, że ta druga co do kapitalizacji kryptowaluta w przyszłości kosztować będzie więcej niż obecnie Bitcoin. Czym jest Ethereum i czy rzeczywiście jest tak przełomowe by zagrozić pozycji Bitcoina? O tym, poniżej. 


Ethereum bazuje na tej samej technologii co Bitcoin – blockchain. Jednak w przeciwieństwie do Bitcoina zamysłem twórcy Ethereum nie było stworzenie kolejnej cyfrowej formy regulowania należności. Potencjał ETH sięga znacznie dalej. To nie tylko pełnoprawna kryptowaluta – Ether wspiera również kontrakty smart, które są umowami wpisanymi w kod komputerowy. Kontrakty smart przeprowadzają ustaloną transakcję w momencie gdy zajdą określone wcześniej warunki.

To właśnie ta cech sprawia, że Ethereum jest zupełnie inną kryptowalutą. Jeśli można porównać Bitcoina do nowej, alternatywnej formy zapłaty to Ethereum jest podstawą na cały nowy Internet. Twórcy korzystający z Ethereum mogą tworzyć aplikacje i systemy, które odcinają wszystkich pośredników. Możecie sobie wyobrazić pożyczki bez banków, kupno mieszkania bez biura nieruchomości?

W swojej krótkiej historii Ethereum przeszło już poważną zmianę, której efektem było powstanie klona Ethereum (ETH) – Ethereum Classic (ETC). Oryginalna platforma Ethereum podzieliła się w czerwcu 2016 roku w momencie gdy hakerzy odkryli lukę w jej zabezpieczeniach. Wówczas pojawiły się dwa główne nurty myślenia na temat tego jak dalej rozwijać Ethereum.

Wolisz Ethereum czy Ethereum Classic? Oba coiny znajdziesz w ofercie eToro>>>

Różnica zdań wywołała hard fork i podział platformy na ETH oraz ETC. Ethereum Classic bazuje na koncepcie pierwotnej demokratyzacji platformy, pomimo ryzyka ataków. Głównie z tego powodu ETC rozwija się zdecydowanie wolniej niż Ethereum, które pozostaje pod większym wpływem deweloperów. Jednak nieważne do której grupy należymy, obie z optymizmem patrzą w przyszłość. Nic dziwnego – Ethereum poruszyło wyobraźnię milionów…

zespół eToroConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here