Naga MarketsJeden z najbogatszych ludzi na świecie, Warren Buffett, którego majątek wyceniany jest na $91 mld stwierdza w rozmowie z dziennikarzami CNBC – pieniądze szczęścia nie dają. 


Z całą pewnością większość z nas może jedynie zamarzyć o dziesiątej części majątku Buffetta, lecz ten 87-letni inwestor przekonuje, że większość z nas nie cieszyłaby się z większego majątku.

Można przytoczyć popularne powiedzenie, że przyjemniej płakać w Lamborghini niż w Polonezie… jednak ikona świata inwestycji przyznaje, że był szczęśliwszy gdy posiadał mniej pieniędzy. Byłbym zadowolony zarabiając $100 000 rocznie ponieważ posiadam już to co czyni mnie szczęśliwym. Mój dom – stwierdził Buffett.

Miliarder mieszka bowiem w tym samym domu, który kupił jeszcze w 1958 roku. Buffett zapłacił wówczas za niego ówczesne $30 000, a obecna wartość nieruchomości nie przekracza tysięcznej części majątku miliardera.

Jeśli masz sto tysięcy dolarów będąc nieszczęśliwym człowiekiem i myślisz, że milion uczyni cię szczęśliwym – jesteś w błędzie – przekonuje Warren Buffett. Inwestor namawia do szukania szczęścia w czymś innym niż pieniądzach bowiem jest zdania, że zawsze znajdzie się ktoś z zasobniejszym portfelem.

Prawdą jest, że posiadam spory majątek zbudowany na małych skrawkach papieru z napisem Berkshire Hathaway. Są one gwarantem mojego majątku i mogę za nie kupić wszystko co zechcę. Mogę kupić największy jacht i 20 domów ale nie kupię za nie szczęścia – podsumowuje Buffett.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here