Naga MarketsProShares Bitcoin Strategy ETF z rekordem 1 mld dol. obrotu pierwszego dniaProShares Bitcoin Strategy ETF (symbol BITO) ustanowił nowy rekord na Wall Street jeżeli chodzi o „naturalny” wolumen dla instrumentu typu exchange-traded podczas pierwszego dnia notowań. W trakcie swojego debiutu 19 października wygenerował obrót powyżej 1 miliarda dolarów.

Bitcoin futures ETF z obrotem ponad 1 mld dol. pierwszego dnia notowań

Uwzględniając łączny wolumen nowy instrument zajął drugą pozycję, plasując się tuż za funduszem Blackrock US Carbon Transition Readiness ETF, który podczas swojego kwietniowego debiutu zaksięgował 1,16 mld dol. obrotuProShares Bitcoin futures ETF zadebiutował na New York Stock Exchange (NYSE) 19 października z ceną otwarcia 40,88 dol. Według danych TradingView BITO zamknął dzień na poziomie 41,94 dol. przy całkowitej liczbie 24,313 mln akcji zmieniających właściciela, co odpowiada pierwszodniowemu wolumenowi w wysokości nieco ponad 1 mld dol.

Bitcoin z najwyższym zamknięciem w historii! BTC/USD powyżej 64 tys. dol.
ProShares Bitcoin Strategy ETF, pierwszy dzień notowań na Wall Street, interwał 5-minutowy

Komentując wyniki BITO w dniu otwarcia, starszy analityk Bloomberga ds. funduszy ETF Eric Balchunas napisał na Twitterze, że ETF ProShares był prawdopodobnie największy pod względem “naturalnego” lub “oddolnego zainteresowania”.

Balchunas powiedział, że kwietniowy wolumen startu funduszu Blackrock US Carbon Transition Readiness ETF (LCTU) był “nienaturalny”, gdyż napędzał go “z góry zaplanowany gigantyczny inwestor”. Co więcej dzienny wolumen LCTU silnie spadł do poziomu 2-6 mln dol. w pierwszych dniach po starcie.

W przypadku BITO w pierwszym dniu odnotowano napływ 570 mln dol., co sugeruje, że ETF ProShares może stać się branżową potęgą pod względem rocznych przepływów netto.

Według danych FactSet w czołówce towarowych ETF-ów znajdują się złoto i srebro, których roczne przepływy wyniosły odpowiednio 3 mld i 1,7 mld dol. Poza surowcami największy roczny przepływ dla ETP w wysokości 5,351 mld dol. odnotował Invesco QQQ Trust, który śledzi indeks Nasdaq 100.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kolejne BTC ETF-y mogą rozwodnić rynek?

Podczas gdy bycze wyniki oznaczają znaczący kamień milowy dla ProShares i sektora kryptowalut, Balchunas ostrzegł, że może to mieć konsekwencje dla innych firm, które są następne w kolejce do uruchomienia własnych futures ETF-ów na bitcoina (BTC):

– Skutkiem ubocznym dzisiejszej popularności może być fakt, że następne w kolejce ETF-y mogą mieć problem z przyciągnięciem tak dużej liczby inwestorów. Czas jest najważniejszy. Każdy dzień się liczy, ponieważ gdy ETF stanie się znany jako „en jedyny” i przejmie tony płynności, jest praktycznie niemożliwy do pokonania – dodawał Balchunas.

Po uruchomieniu ETF ProShares we wtorek, przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler nakreślił w wywiadzie, dlaczego on, a także SEC, sprzyjają ETF-om wspieranym przez kontrakty terminowe na Bitcoina w przeciwieństwie do rynku spot BTC.

– Kontrakty terminowe na BTC były nadzorowane przez siostrzaną agencję SEC, The Commodities Futures Trading Commission, przez ostatnie cztery lata. Masz coś, co było nadzorowane przez ostatnie cztery lata przez federalnego regulatora, a także zostało wplecione w jurysdykcję SEC poprzez Investment Company Act of 1940 – powiedział.

Oparty na kontraktach terminowych na Bitcoina ETF Valkyrie będzie drugim produktem, który dołączy do BITO na NYSE w tym tygodniu.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here