Naga MarketsLogo banku Morgan StanleyMike Wilson będący głównym strategiem Morgan Stanley jest niezwykle blisko, by jego projekcje dotyczące perspektyw na rok 2018 się zrealizowały. Spodziewał się on bowiem, że indeks S&P 500 zakończy rok na poziomie 2.750. Jest to nieco ponad 3 procent powyżej obecnego kursu a do końca roku pozostało jeszcze pięć tygodni. Fakt ten sprawia, że Wilson jest zdecydowanie najbliższy realizacji wszystkich szacunków. Biorąc pod uwagę zbliżający się koniec roku, nie osiadł on jednak na laurach i już prognozuje, co może wydarzyć się na rynku w przyszłym roku.


Wilson wyróżnił się w tym roku, przewidując “rynek niedźwiedzia”, na którym aktywa finansowe ucierpią z powodu rosnących stóp procentowych i mniej zsynchronizowanej globalnej ekspansji gospodarczej.

Główny strateg Morgan Stanley prognozuje, że S&P 500 zakończy przyszły roku na poziomie 2.750, czyli na tym samym poziomie, który przewidywał na 2018 rok.

Notowania S&P 500

Czynnikiem determinującym tę projekcję ma być m.in. spowolnienie globalnego wzrostu gospodarczego, które przyczyni się do zmniejszenia tempa wzrostu zysków firm wchodzących w skład indeksu S&P 500 do 4,3% w 2019 roku wobec 23% w tym roku. Ponadto, Wilson spodziewa się, że Rezerwa Federalna zdecyduje się w czerwcu wstrzymać podwyżki stóp procentowych co mogłoby przyczynić się do zrównoważenia mniejszych zysków.

Jego cel na 2019 rok jest ponownie najniższy wśród strategów Wall Street śledzonych przez Bloomberga. Savita Subramanian w Bank of America przewiduje bowiem, że S&P 500 zakończy rok 2019 na poziomie 2.900, mówiąc, że szczyt może wynieść około 3.000. David Kostin z Goldman Sachs wskazuje na 3.000, a Tobias Levkovich z Citigroup – 3.100.

Zobacz także: Morgan Stanley: Kurs dolara (USD) kończy swój rajd, czas na spadki

Wilson wskazuje natomiast, że inwestorzy powinni działać defensywnie, faworyzując akcje spółek o dużej kapitalizacji w stosunku do spółek o małej kapitalizacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Spadająca ropa wpływa na rynki, oczekiwanie na spotkanie Grupy G20
Następny artykułLira oddaje tytuł najbardziej ryzykownej waluty. Teraz należy do rubla
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here