Naga MarketsObligatariusze wybrani m.in. w zorganizowanych przez kuratora prawyborach stanowią 80 proc. siły głosu na posiedzeniach rady wierzycieli. Stąd głos rady wierzycieli jest głosem znaczącej liczby obligatariuszy, a zadaniem kuratora dla obligatariuszy jest wsłuchiwać się w ten głos – stwierdza w komunikacie Kamil Hajduk, kurator obligatariuszy GetBack. Ostatnia propozycja rady zakładała spłatę 50,5% wartości nominalnej posiadaczy obligacji niezabezpieczonych wystawionych przez windykatora w 16 półrocznych ratach oraz konwersję jednej czwartej wierzytelności na nowe akcje spółki. Jednocześnie, propozycja rady zakłada, że do postępowania restrukturyzacyjnego przystąpią wierzyciele zabezpieczeni, którzy z mocy prawa nie są objęci układem. 


Kurator złożył swoje propozycje jako kontrpropozycje do jedynych wówczas propozycji dłużnika i z troski o możliwość niewypracowania przez radę wierzycieli propozycji układowych w ograniczonym, krótkim terminie jaki pozostawał do dnia głosowania (28.08)” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgromadzenie wierzycieli GetBack pod koniec sierpnia zostało odroczone przez Sąd Rejonowy Wrocław-Fabryczna do dnia 9 października br. Do złożonego przez pełnomocnika zarządu spółki wniosku przychyliła się wówczas rada wierzycieli. Dzięki dodatkowym tygodniom spółka znajdzie czas na kontynuację negocjacji prowadzonych z bankami oraz pozna oferty ze strony potencjalnych inwestorów.

Do banków zwrócili się również posiadacze obligacji niezabezpieczonych GetBack, którzy w liście otwartym proszą prezesów o zaakceptowanie części strat wynikłych z niewypłacalności windykatora. My, obligatariusze GetBack zwracamy się do Was, zarządzających instytucjami finansowymi, które posiadają zabezpieczenie na majątku Getback, z prośbą i apelem o dobrowolne przystapienie do układu na warunkach takich jak obligatariusze niezabezpieczeni – rozpoczyna się list do prezesów m.in. Aliora, Getin Noble Banku mBanku czy Idea Banku.

My nie chcemy i nie godzimy się na taki układ, w którym obligatariusze otrzymują w ratach przez 8 lat tylko 30 proc., podczas gdy Wy dostajecie wszystko – czytamy w liście. Wcześniejsze propozycje zarządu GetBack zakładały bowiem spłatę wierzycielom tej grupy zaledwie 31 procent wierzytelności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSrebro – trend spadkowy ma jeszcze szanse?
Następny artykułDlaczego akcje Coca-Coli są wciąż atrakcyjnym zakupem?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here