Naga MarketsVitalik Buterin – twórca Ethereum – zaproponował 1 kwietnia na swoim profilu na GitHubie, żeby wprowadzić limit istniejących coinów ETH. Zmiana ta miała być częścią następnego hardforka. Dzień później w poście opublikowanym na Twitterze Buterin przyznał, że był to żart na Prima Aprilis. Jego celem było jednak zachęcenie do dyskusji o przyszłości drugiej najpopularniejszej kryptowaluty.

W poście twórcy Ethereum możemy przeczytać, że maksymalna podaż Ethereum miałaby wynosić 120 204 432 coiny. Skąd taka liczba? Jest to dwukrotność ilości sprzedanych monet podczas pierwszej zbiórki funduszy w 2014 roku. Wprowadzenie takiego limitu oznaczałoby, że nagroda za wydobywanie Ethereum zmniejszałaby się dwukrotnie co około dwa lata (744 dni).

Reakcja społeczności była mieszana. Z jednej strony doceniano twórcę Ethereum za dojrzałe podejście do swojego dzieła, choć pojawiły się propozycje okrągłej liczby coinów (120 mln) dla ułatwienia obliczeń użytkownikom. Inni skrytykowali tę decyzję i uznali to za sposób na sztuczne powstrzymanie spadającej wartości kryptowaluty.

W końcu Vitali przyznał na Twitterze, że to był swego rodzaju „meta-żart” mający na celu dyskusję użytkowników na temat tego, czy to był żart prima aprilisowy, czy też nie. Za ten żart spotkała go jednak fala krytyki użytkowników. W zeszłym roku to twórca Ethereum padł ofiarą okrutnego żartu, gdy internet obiegła wiadomość o jego rzekomej śmierci.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here