Naga MarketsDwa dni silnych wzrostów NZD/USD dość mocno wpłynęły na wskaźniki używane przez analityków Citi. Bank w swojej najnowszej publikacji dostępnej w bazie FxWatcher upatruje w byczym pędzie okazji do wejścia w krótkie pozycje.


Obecna sytuacja rynkowa nie faworyzuje dolara amerykańskiego. USD w ostatnich dniach znacząco się osłabił, lecz zdaniem analityków Citi nie jest to sytuacja trwała. Po politycznej zawierusze nad osobą Donalda Trumpa przyjdzie otrzeźwienie, które ponownie wypchnie dolara w górę.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Byczej tendencji amerykańskiej waluty sprzyja również Fed. Czerwiec, zdaniem wielu, przyniesie z sobą kolejną podwyżkę stóp procentowych, której wycena przez rynek powinna zacząć się lada moment. Prognozy przyszłych ruchów RBNZ wskazują dopiero na pierwszy kwartał 2018 roku jako termin potencjalnej podwyżki stóp w Nowej Zelandii. Z drugiej jednak strony, dolara nowozelandzkiego wspierają aktualnie wysokie ceny mleka oraz lepsze dane dotyczące bilansu handlowego wyspy.

Poziom wejścia rekomendowany przez Citi znajduje się na górnym ograniczeniu strefy oporu. Take profit umiejscowiony jest natomiast na niedawno pokonanym wsparciu.

Citi rekomenduje sprzedaż NZD/USD z poziomu 0,7090. Pozycja powinna zostać zabezpieczona powyżej 0,7130 natomiast poziom docelowy spadków sięga 0,6950.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett: Dalsze spadki NZD/JPY pod 79.35
Następny artykułUSD/CAD w dół po wynikach sprzedaży hurtowej w Kanadzie
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here