Naga Markets

Amerykański Departament Sprawiedliwości (DOJ) ogłosił, że 44-letni Glenn Arcaro wykorzystywał zainteresowanie użytkowników kryptowalutami, by nakłonić ich do inwestycji w piramidę finansową Bitconnect. Program ten pochłonął około miliardy dol. od tysięcy ofiar z 95 krajów. Władze USA skazały oskarżonego na karę ponad 3 lat pozbawienia wolności oraz nakazały zwrot 24 mln dol. które pozyskał na rzecz oszukanych inwestorów.

Promotor Bitconect trafi na ponad 3 lata za kratki

Glenn Arcaro mający swój udział w polecaniu kryptowalutowej piramidy finansowej został skazany przez władze ze Stanów Zjednoczonych na karę 38 miesięcy pozbawienia wolności. Ma on również zwrócić środki, które zarobił poprzez namawianie inwestorów do dołączenia do oszukańczego schematu Bitconnect. Chodzi tu o kwotę 24 mln dol. Kryptowalutowa piramida finansowa, o której mowa pochłonęła kilka miliardów dol. od tysięcy inwestorów z całego świata. Działała, jako platforma oferująca wysoki zysk z działalności pożyczkowej związanej z Bitcoinem (BTC). Miała także własną kryptowalutę pod nazwą Bitconnect (BCC). 

Wiele osób promowało ten oszukańczy schemat, pobierając za to wynagrodzenie. Projekt ten upadł w styczniu 2018 r. Według władz z USA Bitconnect osiągnął w swoim szczytowym momencie kapitalizację rynkową w wysokości 3,4 mld dol. Jego założyciel oraz współspiskowcy podobno pozyskali od inwestorów około 2,4 mld dol., po czym uciekli z pieniędzmi. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

,,Arcaro przyznał, że zarobił na programie Bitconnect nie mniej niż 24 miliony dolarów, z których wszystkie, zgodnie z dokumentami sądowymi, zostaną teraz zwrócone inwestorom w ramach restytucji lub przepadną na rzecz rządu’’ – podkreślił DOJ. 

Według dokumentów sądowych 44-latek rekomendował inwestycję w walutę cyfrową oraz platformę BCC, jako lukratywną. 

W sierpniu br. dochodzenie w sprawie współzałożyciela Bitconnect – Satisha Kumbhaniego poszukiwanego przez SEC wszczęła również indyjska policja. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułS&P 500 prawdopodobnie spadnie do 3300 pkt., twierdzi założyciel Interactive Brokers
Następny artykułWęgiel jest drogi, a ceny kontraktowe są mylące. Analiza Michała Palaczyka
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here