Naga MarketsWiedźmin z gry studia CD ProjektSpółka CD Projekt poinformowała w miniony wtorek, że padła ofiarą ataku hakerów, w związku z którym strony trzecie uzyskały dostęp do serwów i danych firmy. Mimo groźby upublicznienia przejętych danych, spółka nie ma zamiaru negocjować z cybernetycznymi złodziejami. Wręcz przeciwnie, przedstawiciel warszawskiego dewelopera gier złożył zawiadomienie na komendzie policji a nadzór nad samym postępowaniem przygotowawczym objęła Prokuratura Rejonowa dla Warszawy–Pragi Północ.

  • CD Projekt padł ofiara ataku
  • Cyberprzestępcy przejęli kody źródłowe gier należących do spółki oraz prywatne dokumenty i grożą ich ujawnieniem
  • Zarząd spółki nie zamierza jednak negocjować z przestępcami
  • Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo w tej sprawie 

CD Projekt padł ofiarą ataku hakerskiego

Przypomnijmy, że w pozostawionej twórcom Wiedźmina i Cyberpunka wiadomości hakerzy poinformowali, iż przejęli kody źródłowe gier należących do spółki (w tym rzekomo nigdy niewypuszczonej wersji Wiedźmina 3) oraz dokumentów powiązanych z księgowością, administracją, relacjami inwestorskimi, zasobami ludzkimi oraz z kwestiami prawnymi.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z tym, Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ wszczęła dochodzenie w sprawie “bezprawnego uzyskania, nie później niż 8 lutego, dostępu do nieprzeznaczonych dla sprawcy informacji zawartych w zasobach serwerów CD Projekt RED S.A.”.

Na obecnym etapie postępowania śledczy ustalili, że doszło do przełamania zabezpieczeń i haseł dostępowych, w wyniku czego przestępcy uzyskali istotne dane, w tym kody źródłowe produkowanych gier, a także dokumentacji księgowej i danych dotyczących zatrudnionych w spółce osób.

W toku postępowania weryfikowany będzie również m.in. związek hakerskiego ataku z opublikowanym 8 lutego raportem bieżącym spółki 9/2021i działalnością warszawskiego dewelopera gier na Giełdzie Papierów Wartościowych.

– Wciąż prowadzimy postępowanie wyjaśniające ws. incydentu, w tej chwili możemy potwierdzić, że systemy, których bezpieczeństwo zostało naruszone, nie zawierały żadnych danych osobowych graczy lub użytkowników naszych usług – przekazała spółka w komunikacie.

Akcje CDR spadły od początku tygodnia o 10 proc. 

Spoglądając na notowania spółki CD Projekt na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zauważymy, że kurs jej akcji spadł od początku tygodnia o niemal 10 proc. powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 28 stycznia br. deprecjacji do niemal 29 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs cdr | forex waluty w czasie rzeczywistym | zloty online | eur pln stooq | indeks dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto straciło zaufanie inwestorów, komentuje Michał Stajniak (XTB)
Następny artykułDolar z nawisem krótkich pozycji, FED ze słabymi danymi z rynku pracy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here