Naga Markets
Do Kwon, Terra

Południowokoreańscy prokuratorzy twierdzą, że Do Kwon próbuje uciekać przed wymiarem sprawiedliwości. Podkreślili, iż znajdują się w trakcie składania wniosku o czerwone zawiadomienie do Interpolu, aby organy ścigania z całego świata pomogły im w schwytaniu oskarżonego o naruszenie ustawy o rynkach kapitałowych współzałożyciela projektu Terra (LUNA), który teraz znany jest jako Terra Classic (LUNC). 

Do Kwon chowa się przed organami ścigania

Władze Korei Południowej domagają się aresztowania współzałożyciela upadłego stablecoina UST. Ministerstwo Spraw Zagranicznych tego kraju wystosowało do Do Kwona prośbę o zwrot paszportuW połowie ubiegłego tygodnia południowokoreański sąd wydał nakaz aresztowania 31-letniego programisty wraz z pięcioma innymi osobami zaangażowanymi w ekosystem Terra. 

Z najnowszych doniesień wynika, że Do Kwon chowa się przed organami ścigania. Wcześniej twierdzono, iż przebywa on w Singapurze. Ze względu na to, że miejsce pobytu oskarżonego nie jest znane, prokuratorzy zwrócili się do Interpolu z prośbą o pomoc w ściganiu tego mężczyzny.

Po otrzymaniu oficjalnej prośby o pomoc Interpol może wydać czerwone zawiadomienie, aby organy ścigania z całego świata zaangażowały się w schwytanie Do Kwona. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Współzałożyciel Terry twierdzi, że nie ma nic do ukrycia

Choć poszukiwany przez władze koreańskie Do Kwon nie ujawnił, gdzie przebywa, za pośrednictwem Twittera zapewnił swoich obserwatorów, iż sam współpracuje z urzędnikami. Zaprzeczył również stwierdzeniu o tym, że ucieka przed władzami. 

XTB

O tym, iż przedstawiciel Terry nie znajduje się już w Singapurze, poinformowała agencja Yonhap News, powołując się na zeznania tamtejszej policji. Do Kwon nie współpracował również z południowokoreańskimi organami ścigania. Jego adwokat przekazał śledczym, że ten nie stawi się na przesłuchaniu. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here