Naga Markets


projprzemDziałalność Projprzem Makrum realizowana jest w trzech obszarach: produkcji konstrukcji stalowych, budownictwie komercyjnym i systemach przeładunkowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Spółka opublikowała raport za III kwartał. Poniżej najważniejsze dane z raportu.

Spółka wypracowała w III kwartale bieżącego roku 4,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 4,08 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 5,16 mln zł wobec 5,25 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 73,22 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 56,29 mln zł rok wcześniej.

“Trzeci kwartał był dla spółki bardzo owocnym czasem. Nie tylko przyśpieszyliśmy rozwój w najważniejszych segmentach operacyjnych naszej grupy przemysłowej, ale również podzieliliśmy się w tym czasie zyskiem z akcjonariuszami, wypłacając wysoką dywidendę. Zauważamy coraz pozytywniejszy odbiór spółki przez rynek, co zaczyna być również widoczne w naszym kursie akcji. Przed nami jednak jeszcze duży potencjał rozwoju” – skomentował prezes Piotr Szczeblewski, cytowany w komunikacie.

Od stycznia spółka wypracowała 9,12 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 3,47 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 196,11 mln zł w porównaniu z 138,38 mln zł rok wcześniej. EBITDA grupy wzrosła o 55% r/ do 16,58 mln zł.

“Kolejny okres największą rentowność w grupie osiągnął segment budownictwa przemysłowego, co jest efektem realizacji zakontraktowanych w minionym roku wysokomarżowych umów. Segment ten odnotował w I-III kwartale 2018 r. 75 mln zł przychodów, wobec 12,3 mln zł w I-III kwartale 2017 r. W związku z dynamicznym rozwojem, z początkiem listopada, firma postanowiła uruchomić oddział we Wrocławiu. Jest to trzeci oddział spółki, po Bydgoszczy i Poznaniu” – czytamy w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2018 r. wyniósł 6,13 mln zł wobec 5,64 mln zł zysku rok wcześniej.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Sytuacja na wykresie:

Pierwsza reakcja po wynikach była wzrostowa, obecnie kurs zaczyna się cofać. Wydaje się, że po wybiciu na nowe maksima, naturalną koleją rzeczy może być korekta. Wydaje się, że ponowna okazja może pojawić się przy poziomie poprzednich szczytów lub przy dobrze respektowanej linii trendu.

projprzem

Zobacz także: 11 BIT Studios [11B], The Farm 51 [F51] – Gorące spółki dnia 16.11.2018

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWittchen – spółka podwaja zyski w III kwartale, akcje w górę o 5%
Następny artykułPoznaliśmy wyniki inflacji CPI w UE
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here