Naga MarketsProjekt XTPL został rekomendowany do 11,67 mln zł dofinansowania z NCBRXTPL otrzymał informację o rekomendowaniu do dofinansowania w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) “Szybka ścieżka” projektu pt. “Innowacyjna technologia precyzyjnej depozycji siatek przewodzących do zastosowań w wyświetlaczach OLED nowej generacji”. Wartość całkowita projektu to 16 mln zł, a rekomendowana wartość dofinansowania 11,67 mln zł, podała spółka.

XTPL wezwany przez NCBR do złożenia dokumentów niezbędnych do podpisania umowy o dofinansowanie

“Głównym założeniem projektu jest opracowanie addytywnej technologii druku ultra-precyzyjnych struktur metalicznych, mających na celu redukcję rezystancji transparentnej katody w wyświetlaczach nowej generacji typu TE-OLED” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Okres realizacji projektu to 1 lipca 2020 r. – 30 czerwca 2023 r., dodano.

XTPL został wezwany przez NCBR do złożenia dokumentów niezbędnych do podpisania umowy o dofinansowanie w terminie 7 dni od dnia przekazania informacji o rekomendowaniu wniosku do dofinansowania. Ostateczna kwota dofinansowania może ulec nieznacznej zmianie na etapie przygotowania dokumentacji do właściwej umowy dotacji, podano także.

XTPL rozwija i komercjalizuje na światowym rynku przełomową, addytywną technologię umożliwiającą ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów. Technologia ta ułatwi m.in. produkcję wyświetlaczy nowej generacji, inteligentnego szkła z zaawansowanymi funkcjonalnościami, innowacyjnych zabezpieczeń antypodróbkowych czy paneli fotowoltaicznych o zwiększonej wydajności. Obecnie XTPL komercjalizuje swoją technologię w dwóch pierwszych polach aplikacyjnych: wyświetlaczy oraz smart glass. Akcje spółki zadebiutowały na rynku głównym GPW w lutym 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here