Naga MarketsProjekt SoftBlue otrzyma 6 mln zł dofinansowania w ramach konkursu NCBiR
Michał Kierul, prezes SoftBlue

SoftBlue, notowany na NewConnect ekspert w dziedzinie IT, otrzyma 6,1 mln zł dotacji od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach konkursu Szybka Ścieżka. Autorski projekt spółki, o całkowitej wartości blisko 8 mln zł, został zakwalifikowany do dofinansowania. Dotyczy on opracowania specjalistycznego systemu ekspertowego rozbioru wody, który ma na celu racjonalizację zużycia wody. Obecnie firma tworzy własne Centrum Badawczo-Rozwojowem.in. poświęcone racjonalnemu gospodarowaniu wodą w systemach zbiorowego zaopatrzenia.Prace już się rozpoczęły.

SoftBlue: realizacja projektu to koszt blisko 8 mln zł.

27 września br. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poinformowało, że zakończona została pierwsza częściowa ocena projektów złożonych w drugiej rundzie konkursu Szybka Ścieżka w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014- 2020.Wśród wybranych projektów znalazło się rozwiązanie zaprezentowane przez SoftBlue SA.Rekomendacja NCBiR pozwoli nam na uruchomienie kolejnego projektu łączącego nowoczesność technologii i podejście proekologiczne. Dzięki systemowi ekspertowemu rozbioru wody zostaną chociażby ograniczone wycieki. Odbiorcy uzyskają większą świadomość na temat zużywanej wody. Przewagą tego rozwiązania jest rozproszona analityka wykorzystująca algorytmy sztucznej inteligencji– mówi Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue SA.

– To dla nas kolejna szansa na wsparcie rozwoju innowacyjności polskiej gospodarki oraz duże wyróżnienie, biorąc pod uwagę liczną konkurencję. Wiemy, że w ramach konkursu wpłynęło ponad tysiąc wniosków, natomiast projektów wybranych zostało kilkaset– dodaje.

Wartość dofinansowania wynosi 6,1 mln zł.

To nie jedyne przedsięwzięcie SoftBlue, które ma na celu optymalizację zarządzania zasobami wodnymi. Firma technologiczna SoftBlue zbuduje własne Centrum B+R dedykowane między innymi optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. Na ten cel spółka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w wysokości ponad 5,4 mln zł. Wartość całej inwestycji opiewa na ponad 12 mln zł. 6 sierpnia br. spółka otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę inwestycji. Prace już się rozpoczęły.

Jednocześnie SoftBlue na bieżąco koncentruje się na dalszym rozwoju szerokiego wachlarza produktów w ramach oferty IoT (Internet Rzeczy).Jest to możliwe dzięki przeprowadzonej w lutym br. ofercie publicznej spółki, w ramach której do SoftBlue wpłynęło ponad 10 mln zł. Firma od wielu lat z powodzeniem opracowuje i komercjalizuje różne rozwiązania technologiczne, w tym zaawansowany system AirDron, który służy do precyzyjnego pomiaru stanu zanieczyszczeń powietrza.

W I półroczu 2021 spółka wypracowała ponad 2-krotnie wyższe przychody netto ze sprzedaży. Ich wartość wyniosła 6,4 mln zł.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here