Naga MarketsTwórcy Libereum chcą wziąć przykład z Red Bulla, który aktywnie kupuje kluby i przekształcił m.in. RB Leipzig z małego klubu grającego w niższych ligach w Niemczech na jeden z najlepszych klubów w kraju, który jak równy z równym rywalizuje z Bayernem Monachium. Właściciele uważają, że ​​połączenie Libereum ze sportem sprawi, że kryptowaluty staną się bardziej popularne.


Zobacz również: Bitcoin ma przyszłość – twierdzi szwajcarski ekspert

Te artykuły również Cię zainteresują
Cztery kluby piłkarskie na start

Projekt Libereum oparty jest na Ethereum i planuje w ciągu najbliższych lat kupić kilka klubów piłkarskich w Europie. Twórcy uważają, że projekt jest idealnym narzędziem dla promocji całego rynku kryptowalut. Wg. ostatnich doniesień, Libereum prowadzi zaawansowane rozmowy z drugoligowym, hiszpańskim klubem Elche FC. Firma planuje również dokonać zakupu holenderskiego, drugoligowego klubu Roda JC Kerkrade.

Projekt Libereum planuje wykorzystać fundusze zebrane podczas ICO na zakup kolejnych klubów. Projekt ma na celu zainteresowanie fanów klubami piłkarskimi. Na początku planowane jest kupno czterech klubów, jednak firma już teraz informuje, że nie chce na tym poprzestać. “Im więcej Libereum ma pojedynczy fan, tym wyższy będzie jego udział w klubie. Każda osoba, która jest właścicielem naszej kryptowaluty, otrzyma udział w naszych klubach.” – powiedział, jeden z twórców Libereum Rob Ploum.

Rob Ploum w wywiadzie dla holenderskiego czasopisma piłkarskiego Voetbal International, zapytany o kupno klubu Roda JC powiedział:

“Roda JC to piękny klub. To wszystko, co mogę teraz powiedzieć. Faktem jest, że prowadzimy negocjacje z kilkoma klubami. Z jednym mamy już umowę. Posiadamy również kontakty w Rumunii i Korei Południowej. Wielkie i unikalne rzeczy się dzieją na naszych oczach.”

Za pomocą tokena Libereum inwestorzy będą mogli również kupić bilet na mecz, gadżety kibica oraz żywność i napoje na stadionie. Projekt ma zachęcać sponsorów i partnerów do zakupu Libereum, jeśli chcą być widoczni również w koszulkach drużynowych. Oprócz tego gracze, którzy grają w klubach należących do Libereum, będą sprzedawani za kryptowalutę Libereum. Oznacza to, że inne kluby będą musiały kupować tokeny Libereum, aby móc dokonać transferu danego gracza.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here