Naga MarketsPomimo dynamicznego rozwoju technologicznego, branża gier hazardowych w wielu krajach cieszy się nie najlepszą reputacją, głównie ze względu na przypadki nieuczciwych praktyk, w tym jawnych oszustw oraz problemy z bezpieczeństwem platform. To z kolei skutkuje ograniczonym zaufaniem do całego sektora, co znajduje odzwierciedlenie m.in. w postaci zakazu tego typu gier w wielu jurysdykcjach. Z pomocą przychodzi technologia blockchain, poprzez którą nadwątlone zaufanie do branży chce przywrócić projekt Faireum. Towarzyszy mu ambitne motto: „Godna zaufania sieć blockchain do gier hazardowych dla wszystkich”.


Jedno rozwiązanie na wiele problemów

Ambitnym planem twórców Faireum, bazujących w Singapurze, jest stworzenie ekosystemu opartego o blockchain, który ma stawić czoła głównym bolączkom trapiącym cały sektor – a chcą to uczynić poprzez decentralizację oraz maksymalną transparentność. Chcą w ten sposób rozwiązać problemy, których doświadczają zarówno gracze, jak i deweloperzy. Ci pierwsi ponoszą często ukryte koszty w postaci np.  dodatkowych opłat pobieranych przez kasyna za wypłaty lub borykają się z ograniczeniami kwotowymi, przypadkami nieuzasadnionego wstrzymywania lub opóźniania wypłat wygranych czy bonusów.

Z kolei deweloperzy nierzadko muszą wyłożyć niemałe pieniądze by móc zaistnieć w branży, nie wspominając już o dużych kosztach samodzielnego prowadzenia np. internetowego kasyna, gdzie trzeba liczyć się ze sporymi wydatkami na integrację systemów płatniczych oraz systemów odpowiedzialnych za zarządzanie środkami klientów. W tej nadal mocno scentralizowanej branży problemem są także wolno działające serwery oraz przypadki zawieszania się platform.

Odzyskać utracone zaufanie poprzez blockchain publiczny

Faireum to platforma oparta obecnie na blockchainie Ethereum, która w przyszłym roku ma doczekać się własnego mainnetu, stworzona wyłącznie dla potrzeb branży gier hazardowych.  Jej celem jest dostarczenie rozwiązań zapewniających bezpieczne, przejrzyste oraz oparte na niskich opłatach usługi. Sieć posiada wbudowany zestaw protokołów umożliwiających deweloperom uruchamianie własnych DAppsów, z szeregiem funkcjonalności pozwalających dostosować usługi do wymogów prawnych w poszczególnych jurysdykcjach.

Zobacz również: BX.BET – blockchain wkracza do branży bukmacherskiej

Blockchain jest potencjalnie bardzo dobrym rozwiązaniem, które może pomóc w odzyskaniu zaufania do branży, gdzie istotnym elementem jest zapewnienie obiektywizmu wyników. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich smart kontraktów. Poprzez obniżenie kosztów oferowanych usług, użytkownicy mogą z kolei liczyć na wyższe profity, zaś deweloperzy szybciej otrzymają wynagrodzenie za swoją pracę i nie muszą być aktywnie zaangażowani w obsługę danej gry po jej wypuszczeniu.

Tworzenie przez nich aplikacji będzie łatwiejsze dzięki systemowi dających się powielać szablonów, zaś ta sama podbudowa technologiczna, którą docelowo ma być własny mainnet, zwiększy zakres współdziałania pomiędzy różnymi dostawcami gier. Przede wszystkim zaś oparcie ekosystemu na publicznym blockchainie niepomiernie podwyższy przejrzystość, stopień zaufania i bezpieczeństwo. Wypuszczona została już wersja beta platformy, na której można przetestować setki gier.

Na platformie Faireum można już testować setki gier.

Projekt zyskał wysokie noty wśród serwisów poświęconych ICO – 4,9 na 5 od ICObench, 4,5 na 5 w ICObazaar, 10 na 10 dla zespołu od ICOmarks. CEO jest Ishihara Yoshihiko – przedsiębiorca i konsultant z wieloletnim doświadczeniem a także wykładowca na Aoyama Gakuin University. Godnym uwagi jest także solidnie przygotowany whitepaper oraz dokładnie wyznaczona mapa drogowa do 2021. Jednak na uruchomienie pełnej wersji mainnetu trzeba będzie poczekać do 3-4 kw. 2020.

ALOKACJA TOKENÓW:

  • 10% zostało sprzedanych podczas Pre-ICO
  • 40% trafi do sprzedaży publicznej podczas ICO
  • Po 5% rozdysponowane zostanie dla założycieli projektu oraz w ramach sprzedaży prywatnej
  • 20% stanowić będzie pulę przeznaczoną na nagrody
  • 10% zasili budżet marketingowy, w tym airdropy
  • 10% trafi do członków zespołu

INFORMACJE O ICO:

Pre-ICO: 25.03.2019 – 24.04.2019

ICO: 25.04.2019 – 23.09.2019

Nawa i rodzaj tokenu: FAIRC, utility (użyteczności)

Cena: 1 FAIR = 0,015 USD (dostępne liczne bonusy)

Platforma: Ethereum

Soft cap: 2.500.000 USD

Hard cap: 7.500.000 USD

Całkowita liczba tokenów: 1,2 mld

P.S. Niniejsza prezentacja nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej i nie stanowi materiału sponsorowanego. Redakcja nie pobrała wynagrodzenia od twórców opisanego projektu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here