Naga MarketsProjekt Ahrvo – Twój analityk giełdowy i giełda papierów wartościowych na blockchainie
Ahrvo – projekt na blockchainie wychodzący naprzeciw potrzebom inwestorów indywidualnych na rynku akcji.

Pomimo rozległych możliwości inwestycyjnych związanych z dostępem do tysięcy walorów z całego świata dzięki zaawansowanym platformom inwestycyjnym, większość osób nie ma czasu i umiejętności by śledzić raporty biur maklerskich czy wyniki finansowe spółek. Innym problemem jest na słabo działający system notowań akcji – izby rozliczeniowe oraz innego rodzaju pośrednicy kosztują sektor finansowy miliardy dolarów rocznie i pomimo pobierania przez nich wysokich opłat, wciąż mamy do czynienia z zatorami i długim okresem oczekiwania na rozliczenie transakcji.  Z propozycję zaadresowania wspomnianych wyzwań wyszła niedawno firma Ahrvo, której Pre-ICO ruszy już w lipcu tego roku.


Kto stoi za ICO i opis platformy

Jest to spółka z branży fintech, specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania dla rynków finansowych, założona w marcu 2017, zaś jej misja brzmi: „Stworzenie intuicyjnych rozwiązań inwestycyjnych umożliwiających kreowanie bogactwa”. Jej flagowymi produktami są system oceny akcji, powiązany z AhrvoScores, dzięki którym traderzy bez względu na posiadane doświadczenie, są w stanie zawierać w odpowiednim czasie zyskowne transakcje mając do dyspozycji ponad 8000 tys. akcji i ETF-ów. AhrvoScores analizuje walory pod kątem ponad 50 parametrów, w dużym stopniu skorelowanych z tym, jak poruszały się ceny, by ostatecznie pogrupować walory pod kątem czterech głównych czynników: jakość, wartość, wzrost oraz momentum.  Dzięki temu inwestorzy są w stanie podejmować lepsze decyzje. Przy analizie wykorzystywany jest proces głębokiego uczenia (deep learning) oraz sztuczna inteligencja (AI). Inwestorzy otrzymuję nie tylko ocenę walorów, lecz także targety cenowe.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Projekt Ahrvo – Twój analityk giełdowy i giełda papierów wartościowych na blockchainie
Aplikacje mobilne Ahrvo są obecnie dostępne dla systemów iOs i Android. Pod koniec roku ma ruszyć wersja desktopowa.

Platforma umożliwia handel 24/7 i wykorzystuje smart kontrakty, dzięki którym czynności po realizacji transakcji przebiegają automatycznie, zaś rozliczenia następują w przeciągu kilku minut, a nie dni. Umożliwia handel akcjami bez pobierania prowizji w zamian za niską miesięczną opłatę. Platforma jest dostępna w systemie iOS oraz Android, zaś pod koniec roku ma zostać uruchomiona wersja desktopowa. Niebawem nastąpi integracja platformy z AhrvoDEEX – pierwszą na świecie giełdą (firmą brokerską) opartą na blockchainie, działająca w systemie P2P, dzięki któremu użytkownicy za określone czynności wynagradzani będą w kryptowalucie. Z analizy działania systemu na przestrzeni ostatnich 10 lat, wynika, że konsekwentnie dawał on lepsze wyniki niż notowania akcji w ramach indeksu referencyjnego Russel 3000, co zostało potwierdzone przez niezależny podmiot trzeci – spółkę EQM Capital LLC.

Bolączki tradycyjnego systemu

Jak przeczytamy w specyfikacji projektu (whitepaper), analitykom z Wall Street daleko jest do dokładności. Firma Ahrvo dokonała obliczeń statystycznych – inwestor, który przez ostatnie 25 lat nabywał 10% walorów z końca listy aktywów, których analityk nie polecał, w rezultacie osiągał stopę zwrotu o 15% lepszą niż 10% akcji rekomendowanych przez tego samego analityka. Do tego dochodzi często praktykowany proceder wystawiania przez analityków pozytywnych ocen spółkom mających powiązania biznesowe z brokerami. Wg danych z roku 2016 stanowiły one 1/3 przychodów podmiotów zajmujących się analizą rynków.

Ponadto przez to, że obecne systemy są scentralizowane, występują przypadki utraty danych i naruszeń systemów bezpieczeństwa. Do tego dochodzą obostrzenia w dostępie inwestorów zagranicznych do rynku amerykańskiego, skutkujące koniecznością przejścia przez złożone, długotrwałe i zbiurokratyzowane procedury, głównie w związku ze spełnieniem wymogów FACTA – amerykańskiej Ustawy o zgodności podatkowej rachunków zagranicznych).

Plany uruchomienia własnego blockchaina

Docelowo Ahrvo chce uruchomić swój własny blockchain (testnet ma ruszyć w 4 kw 2019), będący forkiem Stellara, dostosowanym do wymogów specyficznych dla branży brokerskiej oraz usług finansowych. Wówczas dotychczasowe tokeny w systemie ERC-20 zostaną zamienione na monety RVO działające na mainnecie. Wybór padł na XLM dlatego, że projekt ten posiada już zdecentralizowaną giełdę (DEX) z książką zleceń onchain, co umożliwia całkowitą transparentność i bardzo szybką realizację transakcji (3-5 sekund) przy bardzo niskich opłatach.

Węzły w sieci blockchain pełnić będą funkcję nadzorczą dla każdej transakcji oraz mogą śledzić a także zgłaszać i blokować  próby włamania się do sieci. Umożliwiają też automatyczne wdrożenie polityk ds. bezpieczeństwa i spełnienie standardów regulacyjnych, takich jak KYC/AML, audytów i weryfikacji transakcji. Zapewnia to sprawny proces i znaczne obniżenie kosztów. Prezentację rozwiązań proponowanych przez projekt Ahrvo można znaleźć w krótkim materiale wideo w języku angielskim.

INFORMACJE O ICO:

Pre-ICO: 15.07.2019 – 31-08-2019

ICO: 01.09.2019 – 31.12.2019

Nawa i rodzaj tokenu: Ahrvo / RVO, Utility (użytkowy)

Cena podczas Pre-ICO: 1 RVO = 0,2 USD

Cena podczas ICO: 1 RVO = 0,25 USD

Platforma: Ethereum

Soft cap: 10.000.000 USD

Hard cap: 50.000.000 USD

Całkowita liczba tokenów: 500 mln

 

P.S. Niniejsza prezentacja nie jest rekomendacją inwestycyjną i nie stanowi materiału sponsorowanego. Redakcja nie pobrała wynagrodzenia od twórców opisanego projektu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here