Naga Markets
ethereum
Źródło: unplash.com/@quantitatives

Jeden z głównych deweloperów Ethereum – Tim Beiko zdradził szczegóły połączenia sieci testowej Goerli/Prater z Beacon Chain. Fuzja ta ma zakończyć się w dwóch fazach – pierwsza z nich rozpocznie się 4 sierpnia br., druga zaś potrwa od 6 do 12 sierpnia tego samego r. Nadchodzący testnet będzie ostatnim przed oficjalną aktualizacją projektu prowadzonego przez Vitalika Buterina, która została zaplanowana na 19 września br. 

  • Jeden z głównych programistów Ethereum potwierdził datę połączenia ostatniej sieci testowej z Beacon Chain przed wdrożeniem The Merge
  • Fuzja ta ma przebiegać w dwóch fazach, pierwsza rozpocznie się 4 sierpnia br., a druga potrwa od 6 do 12 sierpnia tego samego r. 
  • Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem długo wyczekiwana aktualizacja, w ramach której PoW porzucony zostanie na rzecz PoS, nastąpi 19 września br.
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakąkolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, sieci kantorów umożliwiającej wymianę ponad 460 kryptowalut

Programista Ethereum potwierdził datę ostatniego testnetu przed The Merge

Drugi co do wielkości projekt kryptowalutowy jest na ostatnim etapie, jeżeli chodzi o drogę w kierunku aktualizacji, w ramach której zmieni on mechanizm osiągania konsensusu PoW na PoS. Jeden z jego głównych deweloperów – Tim Beiko potwierdził daty ostatniego testnetu.Sieć testowa pod nazwą Goerli/Prater ma połączyć się z Beacon Chain w dwóch fazach. Pierwsza z nich rozpocznie się 4 sierpnia br. Towarzyszyć jej będzie aktualizacja Bellatrix w warstwie konsensusu. Drugi etap zakończy się w dniach 6-12 sierpnia br. W jego ramach warstwa wykonawcza przejdzie z PoW do PoS. 

Fuzja Goerli będzie różniła się od wcześniejszych integracji testnetów z tego względu, iż operatorzy węzłów będą musieli aktualizować klientów warstwy wykonawczej oraz swoją warstwę konsensusu w tandemie. 

AVA Trade

Połączenie ostatniej sieci testowej wpłynie tylko na jej uczestników oraz operatorów węzłów. Osoby posiadające oraz obstawiające swój Ether (ETH) nie będą musiały nic robić. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, The Merge zostanie wdrożone 19 września br. Jest to jednak przybliżona data, która może ulec zmianie w zależności od wyników testów Goerli.  

ETH przeżywa ożywienie 

W ostatnim czasie doszło do znacznego wzrostu dziennej aktywności w sieci Ethereum. Według danych dostarczonych przez analityków z platformy Santiment ustanowiono nowe ATH pod tym względem. Przewyższyło ono to poprzednie z 2018 r. aż o 48%.

Obecnie Ether handluje w okolicach 1,7 tys. dol. Od swojego tegorocznego dołka w wysokości 896 dol. podrożał on o blisko 90%. Z kolei od rekordu wszech czasów z listopada 2021 r. wciąż dzieli go jednak głęboka przepaść, wynosząca aktualnie 65%.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułStonowany Fed pomaga jenowi. Zagrożone dalsze wzrost USD/JPY
Następny artykułSiła dolara zależna od danych makro. Topnieje wsparcie Fed dla USD
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here