Naga Markets



Programista Ethereum - Virgil Griffith może zostać skazany na 20 lat więzieniaVirgil Griffith – programista Ethereum – został oskarżony o dostarczanie Korei Północnej informacji o tym, w jaki sposób można używać kryptowalut do prania pieniędzy. Deweloper kryptowaluty został zatrzymany w areszcie po tym, jak sędzia federalny uznał, że naruszył warunki zwolnienia za kaucją, zgodnie z doniesieniami Inner City Press.

Virgil Griffith po raz kolejny trafił za kratki

Griffith, pracownik naukowy Fundacji Ethereum, jest oskarżony o spisek w celu naruszenia ustawy o międzynarodowych nadzwyczajnych uprawnieniach gospodarczych.



Władze federalne uważają, że programista wspomagał wysiłki Korei Północnej w praniu pieniędzy za pośrednictwem kryptowaluty w celu uniknięcia sankcji USA, prezentując na konferencji blockchain w stolicy Korei Północnej Pjongjangu w kwietniu 2019 roku. Został aresztowany w listopadzie 2019 r.

Po tym, jak początkowo odmówiono mu kaucji, Griffithowi ostatecznie przyznano nakaz jej wniesienia w wysokości 1 miliona dolarów pod koniec grudnia 2019 roku. Biuro amerykańskiego prokuratora dążyło do odwołania kaucji Griffitha po tym, jak rzekomo próbował uzyskać dostęp do swojego konta na Coinbase za pośrednictwem osoby trzeciej – swojej matki. Otrzymał on kaucję pod warunkiem, że nie uzyska dostępu do swoich kont i pozostanie w areszcie domowym z rodzicami w Alabamie.

Adwokat Griffitha argumentował, że było to nieporozumienie i że programista, który posiada tytuł doktora w dziedzinie obliczeń i systemów neuronowych z California Institute of Technology, nie potrzebowałby pomocy swojej matki.

Sędzia Kevin Castel z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku nie miał nic przeciwko temu. Powołał się na rosnącą cenę Ethereum od czasu jego powstania jako powód, dla którego Griffith miałby ryzykować użycia swoich kont. Wyczuwając potencjalne ryzyko ucieczki, Castel nakazał aresztować Griffitha.

Jeśli zostanie uznany za winnego zarzutów konspiracji, grozi mu do 20 lat więzienia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti | kurs funta | plus500 | lotos akcję | rekomendacje gpw | pkn orlen akcje | system blik |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here