Naga Marketsdolar nowozelandzkiNajbliższa decyzja Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) dotycząca stóp procentowych oraz oświadczenie banku centralnego będzie miało miejsce w środę o godzinie 04:00 czasu polskiego. Według analityków konsensus rynkowy nie oczekuje zmiany stóp procentowych, a dotychczasowe programy banku najprawdopodobniej pozostaną nienaruszone.

  • Nie będzie aktualizacji prognoz i konferencji prasowej
  • Nie oczekuje się zmiany stopy gotówkowej (obecnie 0,25%)
  • Programy FLP i LSAP najprawdopodobniej pozostaną w dużej mierze nietknięte

Spotkanie RBNZ w sprawie polityki pieniężnej już w tym tygodniu – BNZ

Oczekujemy, że RBNZ utrzyma swoje ustawienia polityki pieniężnej (w tym limit kupna obligacji LSAP na poziomie 100 mld USD) i będzie trzymał się ostrożnej retoryki – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
PKB w IV kw. był o 1% niższy od prognozy RBNZ, a zapowiedź rządu w sprawie polityki mieszkaniowej z 23 marca ma osłabić rynek nieruchomości. Z drugiej rośnie presja inflacyjna oraz oczekiwania co do globalnego wzrostu.

Uważamy, że warunki gospodarcze nie zmieniły się zbytnio, a RBNZ pozostanie w trybie „obserwuj, martw się i czekaj”. Zmiany w polityce podatku od mieszkań stanowią nowe ryzyko pogorszenia sytuacji, ale istnieje ryzyko wzrostu zarówno dla działalności, jak i dla inflacji – dodano.

Nowa Zelandia: RBNZ pozostanie bez zmian – UOB

RBNZ najprawdopodobniej utrzyma stopę procentową na poziomie 0,25% na posiedzeniu w środku tego tygodnia, zauważył ekonomista z UOB Group Lee Sue Ann.

Na razie uważamy, że ujemne stopy procentowe to ryzyko, ale póki co jest niewielkie. Naszym scenariuszem pozostaje utrzymanie stopy OCR na poziomie 0,25%. Bardziej prawdopodobne jest, że zostanie wdrożone dalsze luzowanie ilościowe. Istnieje spora szansa, że RBNZ zwiększy program finansowania pożyczek i zakupów aktywów – podsumowano.

Kurs NZDUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs NZDUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty ranking | kurs bitcoin prognozy | płatność blik co to | system blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here