Naga MarketsDolar nowozelandzki i Nowa ZelandiaNowozelandzki Instytut Badań Ekonomicznych (NZIER) opublikował swoje przemyślenia na temat dalszej polityki monetarnej Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ). Z raportu wynika, że obecne ustawienia monetarne są odpowiednie przed zbliżającym się posiedzeniem 26 maja. Jednocześnie coraz większą uwagę zwraca się na zacieśnienie polityki pieniężnej w kraju w nadchodzącym roku. Para NZD/USD konsoliduje na początku nowego tygodnia w okolicach 0,7170.

Posiedzenie RBNZ w sprawie polityki pieniężnej już 26 maja 2021

W ostatnim czasie członkowie RBNZ wskazywali na niepewność co do trwałości ożywienia w Nowej Zelandii, zwłaszcza w świetle utrzymujących się ograniczeń. W związku z tym raport NZIER zaleca ostrożne podejście na nadchodzącym posiedzeniu. Dodatkowo w nadchodzącym roku prawdopodobnie wzrosną oczekiwania na zaostrzenie warunków finansowania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Preferujemy dolara nowozelandzkiego od australijskiego – Goldman Sachs

Eksperci z Goldman Sachs przedstawili najważniejsze uwagi w kontekście nadchodzącego posiedzenia Banku Rezerw Nowej Zelandii:

  • Bank nie spodziewa się zmiany stopy gotówki (to samo zakłada konsensus);
  • Ostatnie wyniki gospodarki lepsze niż oczekiwano;
  • Poprawiona krótkoterminowa sytuacja fiskalna;

Centralnym punktem komunikatu będzie prawdopodobnie zaktualizowana ścieżka banku dotycząca stopy bezrobocia. Oczekujemy, że prognozy zostaną skorygowane w dół, ale nadal będą wykazywać krótkoterminowy „wzrost” – napisano w raporcie.

Eksperci uważają, że RBNZ prawdopodobnie utrzyma gołębi ton, aby zachować aktualne wytyczne. Analitycy GS zwracają uwagę, że istnieje ryzyko, iż RBNZ aktualizując swoją ścieżkę pokaże trwałe spadki stopy bezrobocia, co byłoby jastrzębim sygnałem dla rynku.

Spodziewamy się podwyżki stóp procentowych ze strony RBNZ w I kwartale 2024 r. Obecnie preferujemy dolara NZD od dolara AUD. Aktualne ceny rynkowe w pełni dyskontują podwyżkę RBNZ do września 2022 r. i 3 podwyżki w cenie do końca 2023 r. – podsumowano.

Kurs NZDAUD na interwale dziennym, tradingview
Kurs NZDAUD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp 500 | kurs budimex | wti notowania | kryptowaluty informacje | Aktualny Kurs Dolara Nowozelandzkiego | kurs kryptowalut | akcje cdprojekt |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here