Naga MarketsKurs dolara (NZD/USD) spadnie do 0,65 w tle posiedzenia RBNZAktualna polityka Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) oraz konferencja medialna będą miały miejsce w środę 12 sierpnia 2020 r. kolejno o 4:00 i 5:00. Na ostatnim spotkaniu RBNZ utrzymał oficjalną stopę na poziomie 0,25% i program zakupu aktywów na dużą skalę na poziomie 60 mld NZD (39 mld USD). Czego oczekiwać po najbliższym posiedzeniu? Jak może zachować się dolar nowozelandzki? Kurs NZD/USD oscyluje w środę w okolicach poziomu 0,66.

  • Około 450 000 pracowników rezygnuje z dotacji w nadchodzących tygodniach. Bezrobocie wzrośnie do 7%
  • Bank centralny utrzyma ostrożny ton wypowiedzi mimo, że aktywność gospodarcza NZ wyraźnie przewyższa wcześniejsze prognozy
  • Bank centralny nadal ma dużą manewrowość w ramach istniejącego limitu programu. NZD/USD z celem na 0,6520

Prognozy RBNZ: ostrożny ton, duża manewrowość i rosnące bezrobocie

W ocenie ekspertów ASB, RBNZ na najbliższym posiedzeniu rozwinie tematy przedstawione w raporcie o zatrudnieniu w Nowej Zelandii w zeszłym tygodniu. Bank centralny stwierdził, iż bezrobocie tak naprawdę nie spadło dodając, iż odnotowano problemy z pomiarem, a zwolnieni pracownicy nie mogli „aktywnie” szukać pracy podczas blokady.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niektóre z szerszych wskaźników, które zasugerowaliśmy np. przepracowane godziny uległy znacznemu pogorszeniu mniej więcej tak, jak oczekiwano. Pod osłoną dopłat do wynagrodzeń rynek pracy stał się łatwiejszy. Jednak około 450 000 pracowników rezygnuje z dotacji w nadchodzących tygodniach, więc sytuacja się najprawdopodobniej pogorszy. Nadal spodziewamy się wzrostu bezrobocia do 7% w nadchodzących kwartałach – napisano w raporcie ASB.

Eksperci spodziewają się również, że bank centralny utrzyma ostrożny ton wypowiedzi na środowym posiedzeniu mimo, że aktywność gospodarcza w Nowej Zelandii wyraźnie przewyższa wcześniejsze prognozy

Czas jest teraz po stronie RBNZ i nie ma potrzeby ogłaszania dalszych działań łagodzących w tym tygodniu. Możemy jednak zobaczyć pewne dostrojenie programu luzowania ilościowego, w tym niewielki wzrost obecnego pułap zakupu aktywów (obecnie 60 mld USD) i wydłużenie jego wygaśnięcia – dodano.

Tymczasem analitycy z BNZ wskazują, że najbardziej prawdopodobnym rezultatem spotkania jest utrzymanie przez bank centralny dotychczasowego limitu skupu obligacji QE na niezmienionym poziomie 60 mld USD.

Bank nadal ma dużą manewrowość w ramach istniejącego limitu programu, po zgromadzeniu około 24 mld USD w obligacjach rządowych i LGFA. Uważamy, że RBNZ prawdopodobnie odroczy na przyszły rok decyzję o przedłużeniu programu po maju 2021 r. – wskazano w raporcie.

Bank centralny najprawdopodobniej poczeka na aktualniejsze perspektywy gospodarcze po zakończeniu obecnego programu dopłat do wynagrodzeń (rząd zapowiedział nowy program w weekend, który jest znacznie bardziej ukierunkowany niż obecny).

NZD/USD może w najbliższym czasie ponownie odwiedzić 0,6520 – UOB

Zdaniem strategów walutowych z Grupy UOB, para walutowa NZD/USD może w najbliższych tygodniach podjąć próbę spadku w okolice 0,6520.

Następne 1-3 tygodnie: Chociaż dynamika wzrostowa poprawiła się odrobinę, ale perspektywa trwałego przebicia 0,6710 nie jest wysoka. Tylko dzienne zamknięcie powyżej 0,6755 wskazywałoby, że NZD weszło w nową pozytywną fazę. Oczekujemy, że NZD będzie handlować z tendencją zniżkową w kierunku 0,6520. Z drugiej strony, przełamanie 0,6660 wskazywałoby, że obecne ciśnienie spadkowe zmalało – zauważono.

Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingviewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here