Naga Markets

Dolar nowozelandzki i Nowa ZelandiaIstnieje szereg przekonujących powodów, w obliczu których inwestorzy nadal ograniczają zakłady na przyszłe podwyżki stóp procentowych w Nowej Zelandii, nawet jeśli decydenci mają ponownie zacieśnić politykę w tym tygodniu. Powszechnie oczekuje się podwyżki stóp o 0,5 pp do poziomu 4,75%. To może przynieść nieco wsparcia dolarowi nowozelandzkiemu, który konsoliduje na początku nowego tygodnia w okolicach tegorocznych minimów tuż powyżej 0,62.

  • Bank centralny podniesie główną stopę procentową o 50 punktów bazowych do 4,75%, wynika z mediany szacunków przeprowadzonej wśród ekonomistów przez Bloomberga
  • Zdaniem wielu ekonomistów podwyżki stóp w Nowej Zelandii powinny zostać wstrzymane, ponieważ naród radzi sobie z dramatycznymi warunkami pogodowymi
  • Psychologia w TradinguDOŁĄCZ DO WEBINARU i przeprogramuj swój umysł, aby odnieść sukces
  • Wystartował Konkurs Invest Cuffs 2023! Oddaj głos na swoich faworytów

Nowa Zelandia wstrzyma podwyżki stóp w obliczu dramatycznej pogody?

Następstwa cyklonu Gabrielle, który w zeszłym tygodniu zdewastował szerokie połacie Wyspy Północnej, oraz oznaki słabnącej presji cenowej konsumentów na całym świecie mogą okazać się wystarczające, aby zrównoważyć chęć banku centralnego do jak najszybszego podniesienia stopy referencyjnej do poziomu najwyższego od 14 lat. Gubernator Adrian Orr i jego koledzy mogą posunąć się nawet do uznania tych czynników za kluczowe przy podjęciu decyzji podczas środowego spotkania.







Swapy dwuletnie – których inwestorzy używają do obstawiania gdzie pod koniec tego okresu znajdzie się benchmark Banku Rezerw Nowej Zelandii – spadły do 5,085% z aż 5,25% w zeszłym tygodniu, ponieważ rynki uwzględniły wpływ cyklonu. Co ciekawe na początku lutego wynosiły zaledwie 4,70%.

DOŁĄCZ DO WEBINARU. SMART SĘP POKAŻE CI JAK WYZNACZYĆ ISTOTNE CELE W TRADINGU

Nowa Zelandia Swapy wracają do lutowego minimum
Nowa Zelandia: Swapy wracają w kierunku lutowego minimum

Według Imre Speizera, stratega rynkowego w Westpac w Auckland, kontrakty potencjalnie spadną z powrotem do 4,70% w ciągu następnego miesiąca.

Dwuletnie swapy będą niestabilne, na co wpływ będą miały nie tylko oczekiwania dotyczące oświadczenia polityki pieniężnej RBNZ, ale także wydarzenia offshore – napisał.

Jeszcze na początku ubiegłego tygodnia inwestorzy uważali, że szansa na podniesienie stóp przez RBNZ o 50 lub 75 punktów bazowych na środowym posiedzeniu jest jak rzut monetą. Jednak bank centralny podniesie główną stopę procentową o 50 punktów bazowych do 4,75%, wynika z mediany szacunków przeprowadzonej wśród ekonomistów przez Bloomberga.

Oczywiście odnotowaliśmy złagodzenie warunków gospodarczych w kraju, które prawdopodobnie do pewnego stopnia zostaną ponownie zaostrzone przez cyklon i powodzie w Auckland – powiedział w piątek minister finansów Grant Robertson.

AVA Trade

Zdaniem wielu ekonomistów podwyżki stóp w Nowej Zelandii powinny zostać wstrzymane, ponieważ naród radzi sobie z dramatycznymi warunkami pogodowymi.

Szanse na dalsze zacieśnienie polityki pieniężnej ze strony RBNZ również maleją w związku z oznakami, że presja inflacyjna, która nękała światowe gospodarki w ciągu ostatniego roku, wydaje się osiągać szczyt.

Istnieją dowody na to, że pokonaliśmy szczyt inflacji, ale decydenci pieniężni stoją w obliczu tej samej niepewności, co my jako decydenci fiskalni – podsumował w piątek minister finansów Robertson.

Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułDolar odbija od szczytu? Okazje tygodnia na rynkach – AUD/USD, USD/JPY i EUR/CHF
Następny artykułMarcin Kiepas z Tickmill komentuje bieżące kursy walut. Puls Rynków, 20 lutego 2023 r.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.