Naga Marketskangury o świcieJuż jutro z samego rana o 6:30 czasu polskiego Bank Rezerw Australii (RBA) podejmie decyzję ws. stóp procentowych oraz opublikuje oświadczenie. Lee Sue Ann, ekonomista z grupy UOB prognozuje, że RBA pozostawi stopę procentową na niezmienionym poziomie na posiedzeniu 1 czerwca. Z kolei eksperci z HSBC dostrzegają dalszy wzrost wartości australijskiej waluty. Para AUD/USD odbija w poniedziałek od lokalnego poziomu wsparcia 0,77.

RBA wstrzyma się z decyzjami w tym tygodniu – UOB

Nadal oczekujemy, że główna stopa procentowa pozostanie niezmieniona do 2024 r. i spodziewamy się pełnego przedłużenia luzowania ilościowego (QE) o 100 mld AUD poza drugą rundę. To powiedziawszy, uważamy, że kontrola krzywej dochodowości (YCC) może nie zostać przedłużona poza obligacje z kwietnia 2024 r., ponieważ RBA może nie być w stanie wiarygodnie zobowiązać się do utrzymania stóp procentowych na poziomie 0,1% poza ten termin – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inne kluczowe zdania zawarte w raporcie UOB:

  • RBA będzie trudno zająć tak jastrzębie stanowisko jakie obrał RBNZ;
  • Oczekuje się, że RBA pozostanie w zawieszeniu i powtórzy swoje gołębie nastawienie:
  • Dane o gospodarce z Australii idą zgodnie z oczekiwaniami RBA;
  • Niedawna blokada w drugim najbardziej zaludnionym stanie Australii, Wiktoria, dodatkowo uzasadnia ostrożne stanowisko RBA;

Protokół z majowego posiedzenia RBA wskazuje, że na lipcowym posiedzeniu zostanie rozważona kwestia korekty krzywej dochodowości i innych polityk luzowania ilościowego – dodano.

Kurs dolara (AUD/USD): zielone światło dla dalszych wzrostów – HSBC

Dolar australijski tylko nieznacznie zyskał w stosunku do dolara w ciągu ostatniego miesiąca, osiągając gorsze wyniki niż większość innych walut G10. Pomimo gołębiego Banku Rezerw Australii, ekonomiści z HSBC nadal dostrzegają potencjalny wzrost „aussiego” w tym roku ze względu na mocne fundamenty krajowe i stosunkowo sprzyjające globalne tło.

Patrząc w przyszłość, silne krajowe fundamenty i względnie sprzyjające globalne tło powinny wspierać AUD. Sytuacja na rachunku obrotów bieżących Australii nadal się poprawia, a nadwyżka wzrosła jeszcze bardziej w ostatnich kwartałach. Wiele z tej siły można przypisać rosnącym cenom surowców. W miarę jak globalne ożywienie nabiera coraz większego tempa, popyt na surowce prawdopodobnie pozostanie stabilny, wspierając australijskie warunki handlowe i saldo rachunku bieżącego. Prawdopodobnie pozostanie to byczy czynnik dla AUD. Globalne ożywienie dobrze wróży również apetytowi na ryzyko, który jest korzystny dla AUD – podsumowano.

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania lotos | kryptowaluty bitcoin | notowania develia | gpw kurs | kryptowaluty ranking | euro online | akcje stalprodukt |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here