Naga MarketsJuż w najbliższy czwartek inwestorzy na całym świecie poznają najnowszą decyzję Europejskiego Banku Centralnego ws. stóp procentowych. Według analityków Danske Bank czwartkowe posiedzenie EBC jest najbardziej oczekiwanym spotkaniem EBC od ponad roku. Z kolei eksperci z BBVA oczekują obniżki stóp i nowej rundy QE. Dodatkowo bank UOB wydał swoją prognozę na najbliższe dni dla kursu pary walutowej EUR/USD.


EBC: Stawka jest wysoka – Danske Bank

Według analityków Danske Bank czwartkowe posiedzenie EBC jest najbardziej oczekiwanym spotkaniem EBC od ponad roku. Eksperci zauważają, że stawka jest bardzo wysoka, ponieważ oczekiwania inflacyjne są znacznie poniżej celu ze względu na utrzymującą się niepewność gospodarczą, co oznacza, że Rada Prezesów będzie zmuszona do działania. Jednak członkowie Rady Prezesów są podzieleni co do potrzeby dalszych bodźców.

Nie sądzimy, że jastrzębie będą wystarczająco silne, aby zapobiec wdrożeniu odważnego pakietu stymulującego europejską gospodarkę, choć istnieje ryzyko mniej agresywnego kompromisu (mniejszy wolumen z dłuższym okresem zakupu). W ostatnich dniach dominującym tematem rynkowym były lepsze nastroje na ryzyko i prawdopodobnie niższe oczekiwania QE. Ostatecznie reakcja rynku będzie zależeć od wiarygodności, chęci i zaangażowania EBC w „wszystko, co będzie konieczne”, a naszym zdaniem wysyłanie tych sygnałów jest ważniejsze niż dokładny rozkład wdrożonych środków. Pozostajemy sceptycznie nastawieni do inflacyjnego/ekonomicznego wpływu dotychczasowych działań, a brak działań w obecnym otoczeniu byłby niepokojący – napisano w raporcie.

Decyzja Europejskiego Banku Centralnego – Kamil Jaros [Admiral Markets] | 11.09

Adam Rak oraz Kamil Jaros z Admiral Markets po raz kolejny zasiadają do stołu, a tematem przewodnim ich rozmowy będzie jutrzejsza decyzja Europejskiego Banku Centralnego 🏦🇪🇺. Czego możemy spodziewać się po #EBC i jak Mario Draghi wpłynie na europejskie parkiety❓ Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie w najnowszej odsłonie programu #OkiemEksperta❗️🧐🔎

Publiée par Comparic24.TV sur Mercredi 11 septembre 2019

Prognoza EBC: Obniżka stóp, system warstwowy i nowa runda QE – BBVA

Według analityków BBVA, w poniedziałek rentowności obligacji skarbowych wzrosły, gdy inwestorzy obniżyli oczekiwania, że ​​Europejski Bank Centralny (EBC) uruchomi w czwartek duży pakiet stymulacyjny. Eksperci BBVA zauważają, iż rynek nie wycenia wdrożenia QE, ale obniżkę stopy depo o 10 pb przez EBC. Sami oczekują obniżki stóp o 20 pb.

Oczekujemy, że EBC obniży stopę depozytową o 20 pb do -0,60%, wraz z wdrożeniem systemu warstwowego dla depozytów i ogłoszeniem nowej rundy QE – lub wskazaniem, że QE można łatwo uruchomić dodatkowo do wzmocnienia przyszłych wytycznych dotyczących stóp procentowych (podwyżki uwarunkowane celem inflacyjnym). Pakiet ten wynika z gorszych niż oczekiwano danych w Niemczech, nieco słabszego tempa dla drugiej połowy 2019 roku oraz nasilenia ryzyka spadkowego (eskalacja wojny handlowej i Brexit) – wskazano w raporcie.

Według modeli BBVA, zaktualizowane prognozy EBC prawdopodobnie wykażą spadek PKB o około 0,2 punktu procentowego w latach 2020–21 do 1,3% po 1,1% w 2019 roku, a inflacja bazowa również spadnie o około 0,1 punktu procentowego w horyzoncie prognozy do średnio około 1,5% w 2021 roku.

Odnośnie oczekiwań rynku, obniżka oprocentowania depozytów o 10 pb jest niemal pewna we wrześniu, podczas gdy prognozy obniżki o 20 pb pozostają wysokie (49%) – dodano.

EBC może wyciągnąć grube działa – ING

Jens Weidmann z Niemiec, Klaas Knot z Holandii i Sabine Lauthenschläger z zarządu EBC uznawani za typowe jastrzębie wyrazili sprzeciw przeciwko ponownemu uruchomieniu QE.

– Naszym zdaniem, nawet jeśli grupa jastrzębi jest sceptycznie nastawionych do QE to nadal stanowią zdecydowaną mniejszość. Ponieważ oczekiwania inflacyjne prawdopodobnie odbiegają od celu EBC uważamy, że zdecydowana większość poprze nowe działania. Pomimo sprzeciwu jastrzębi wątpliwe jest, aby wystarczyła tylko obniżka stóp – napisano w raporcie.

Przemówienie głównego ekonomisty EBC Philipa Lane’a z ubiegłego tygodnia dostarcza ciekawych informacji. Według przedstawionych szacunków Lane’a niekonwencjonalne środki zastosowane przez EBC od 2014 r. podniosły wzrost i inflację o około 0,5 punktu procentowego. Co ciekawe, prawie połowa wpływu pochodziła z QE.

Jednak kiedy EBC rozpoczął QE w 2015 r., prognozy przewidywały przyspieszenie inflacji z 0,5% w 2014 r. do 1,3% w 2016 r. Obecnie istnieje ryzyko, że spadek z otoczenia faktycznej stagnacji gospodarczej i niskiej inflacji do deflacja jest prawdopodobnie tak wysokie jak w latach 2014/15 – dodano.

W związku eksperci z ING nadal uważają, że EBC rozpocznie nowy program monetarny na posiedzeniu w tym tygodniu: obniżka stopy depozytowej o 20 pb, wprowadzenie systemu warstwowania, przeszacowanie TLTRO i ponowne uruchomienie QE z około 30 miliardami euro miesięcznie . Jednocześnie dostrzegają ryzyko, że jastrzębi sprzeciw może doprowadzić do opóźnienia wprowadzenia QE.

Małe szanse na wzrost powyżej 1,1085 na EUR/USD – UOB

Strategowie walutowi w Grupie UOB nadal pozostają neutralni w stosunku do pary walutowej EUR/USD oczekując, że utrzyma się w konsolidacji w najbliższym czasie.

Kurs EUR/USD odbił się i zamknął w poniedziałek nieco wyżej (1,1047, + 0,17%). Akcja cenowa nie daje żadnych nowych wskazówek i nadal trzymamy się naszej opinii z ostatniego czwartku (05 września) w której oczekiwaliśmy, że EUR/USD będzie handlowany w trendzie bocznym. Chociaż wydaje się, że linia najmniejszego oporu jest w górę, wszelkie wzrosty będą prawdopodobnie ograniczać się do testu górnego zakresu konsolidacji 1.0980 – 1.1110 – podsumowano.

Kurs euro do dolara we wtorek na interwale dziennym, źródło 10 9 19
Kurs euro do dolara na interwale dziennym

Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here