Naga MarketsKurs funta w obliczu posiedzenia Banku Anglii, prognozują ekonomiściJuż jutro tj. czwartek 7 maja o godzinie 8:00 inwestorzy poznają najnowszą decyzję Banku Anglii ws. stóp procentowych, a o 13:00 opublikowany zostanie raport o inflacji oraz protokół z posiedzenia MPC. Bank centralny może nadal poluzować swoje warunki monetarne, sugeruje Lee Sue Ann, ekonomista z Grupy UOB. Z kolei eksperci z Rabobanku prognozują utrzymanie stóp na rekordowo niskim poziomie (0,10%).

  • Bank centralny może nadal poszerzyć program skupu aktywów
  • Najbliższa zmiana w polityce najwcześniej w czerwcu

BoE ma wciąż miejsce na dodatkowe luzowanie – UOB

Bank Anglii obniżył w tym roku stopy o 65 punktów bazowych do poziomu 0,10%, który jego zdaniem stanowi dolną granicę przedziału oraz zwiększył docelowy cel zakupu aktywów do 645 mld GBP.

Szacunki sugerują, że BoE wciąż ma dużo miejsca na rozszerzenie obecnego programu QE. W związku z tym słabe otoczenie gospodarcze i powolny wzrost w Wielkiej Brytanii może spowodować, że na stole ponownie pojawi się szansa na większe łagodzenie polityki Banku Anglii – napisano w raporcie.

Bank Anglii: Stopa procentowa pozostanie niezmieniona – Rabobank

Ekonomiści z Rabobank oczekują, że Komitet Polityki Pieniężnej Banku Anglii nie zmieni ustawień polityki w tym tygodniu.

Oczekujemy, że RPP BoE utrzyma referencyjną stopę procentową na niezmienionym poziomie 0,10% na posiedzeniu w tym tygodniu. Droga do ujemnej stopy jeszcze się nie otworzyła, a krzywa OIS jest prawie całkowicie płaska – wskazano w raporcie.

Nawet jeśli nie spodziewamy się zmian w polityce na tym spotkaniu, dalsze perspektywy RPP wzbudzą duże zainteresowanie. W czwartek zobaczymy pierwszy zestaw oficjalnych prognoz, który uwzględnia wpływ pandemii Covid-19 – dodano.

Chociaż uważamy, że BoE ostatecznie będzie musiał ponownie zwiększyć wielkość swojego programu zakupu aktywów, spodziewamy się takiej decyzji dopiero na czerwcowym spotkaniu – podsumowano.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here