Naga MarketsDzisiejszego popołudnia (o godzinie 16:00) Bank Kanady podsumuje kwietniowe posiedzenie polityki pieniężnej, podając decyzję w sprawie stóp procentowych i publikując oświadczenie MPR. Dodatkowo o 17:15 na mównicy pojawi się gubernator banku, Stephen Poloz, który będzie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Jakiej decyzji BoC oraz reakcji CAD powinniśmy się spodziewać?


Stopy zostaną utrzymane na niezmiennym poziomie

Zdaniem analityków Deutsche Banku, Bank of Canada (BoC) w trakcie dzisiejszego posiedzenia utrzyma swoje główne stopy procentowe na niezmienionym poziomie (0,50%). Jednocześnie widzą szansę, na bardziej pozytywny ton i retorykę kwartalnego raportu dotyczącego polityki pieniężnej (MPR). Jeżeli scenariusz takowy się zrealizuje, CAD powinien reagować co najmniej krótkoterminowymi wzrostami.

Od publikacji ostatniego raportu MPR (18 stycznia), stopa bezrobocia ponownie się osuwały do najniższych poziomów od czasów recesji (6,6%). Inflacja zarobkowa jednak nadal nie zadowala, więc BoC najprawdopodobniej ponownie zasygnalizuje mieszane projekcje gospodarcze. Stephen Poloz może jednak zacząć przechylać się w bardziej jastrzębią stronę zwracając uwagę między innymi na styczniowe PKB, które wyniosło +4,1% w ujęciu rocznym – dobre wyniki zapewniła między mocna konsumpcja osobista. Inflacja CPI utrzymuje się na stabilnym poziomie 1,9% od ostatnich czterech miesięcy – Deutsche Bank jest przekonany, że BoC podniesie swoje prognozy dla bieżącego roku o 0,1 p.p. do 2,2%.

USD/CAD D1 Źródło: Credit Suisse

Kosmetyczne, jednak widoczne zmiany retoryki Banku Kanady – oczywiście jeżeli się zrealizują – będą mogły dołożyć swoją cegiełkę do umocnienia CAD. Credit Suisse zwraca uwagę, że notowania USD/CAD znalazły się pod presją wewnątrz szerokiej konsolidacji. Utrzymuje jednak neutralne podejście do notowań Loonie, zalecając kupno w okolicach 1.3277/65 (SL 1.3211, TP 1.3450). Z jakimikolwiek decyzjami warto jednak wstrzymać się do zakończenia posiedzenia BoC.

Sytuacja techniczna na USD/CAD i EUR/CAD

Odstawiając na bok projekcje Deutsche Banku i Credit Suisse, warto samodzielnie przyjrzeć się notowaniom Kanadyjczyka. W stosunku do USD widzimy, że drugi miesiąc z rzędu okolice wsparcia 1.3300 nie pozwalają na mocniejsze umocnienie dolara kanadyjskiego. Pokonanie tego poziomu będzie niezbędne, aby móc myśleć o dalszych spadkach USD/CAD i ruchu w kierunku dolnego ograniczenia szerokiego ruchu bocznego:

USD/CAD D1

Zdecydowanie ciekawiej sytuacja prezentuje się na EUR/CAD. Cena od końca 2015 roku znajduje się w trendzie spadkowym, w tym miesiącu powracając pod istotny poziom S/R wzmacniany dodatkowo przez 23,6% zniesienia Fibo. Co więcej dynamiczna deprecjacja kwietniowa pozwoliła ponownie zejść pod minima z kwietnia 2016 i przetestować je w formie wyraźnego, podażowego pin bara. Pozytywny wydźwięk posiedzenia BoC z całą pewnością pozwoli dołożyć do spadków na Euro-Kanadyjczyku i wzmocnić niedźwiedzie tendencje.

EUR/CAD D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here