Naga MarketsPimco to jeden z największych podmiotów inwestycyjnych na świecie. Firma przedstawiła swoje prognozy na 2016 rok, nie są one zbyt optymistyczne. Mimo to raport ma wydźwięk uspokajający, zdaniem specjalistów z Pimco obecne obawy inwestorów są przesadzone.


W oryginalnej wersji raportu Pimco pojawiło się ciekawe sformułowanie o tym, że świat w 2016 roku będzie zdominowany przez trzy “C” – China, commodities i central banks. Dla nieznających języka, spieszę z wyjaśnieniem – chodzi o Chiny, surowce i banki centralne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chiny

source: https://www.businessfirstmagazine.com.au
source: https://www.businessfirstmagazine.com.au

Zdaniem Pimco w nadchodzącym roku problemy Chin nadal nie zostaną rozwiązane, a juan stopniowo będzie tracił na wartości. Chińczycy muszą uporać się z szybkim odpływem kapitału z kraju, gdyż w przeciwnym razie dojdzie do “przejedzenia” rezerw walutowych kraju.

Graj na chińskich podmiotach dzięki ofercie brokera TMS

Surowce

ccf forex comparic OIL ropa crude brend

Nastąpi wzrost wartości ropy naftowej, prawdopodobnie pociągnie to za sobą również inne surowce. Ropa zdrożeje pod wpływem większego popytu spowodowanego niskimi cenami. Zdaniem analityków Pimco do końca roku cena surowca będzie oscylować w okolicach 50 USD. Mimo to w najbliższym czasie oczekiwane są spadki surowca.

Banki centralne

W nadchodzącym roku banki centralne dalej będą testować limity luzowania polityki monetarnej. Choć na dłuższą metę moze to doprowadzić do zwiększenia ryzyka, to w nadchodzącym roku jeszcze będzie można odczuwać pozytywne skutki takiej polityki. Luzowanie może pomóc wzrostowi inflacji oraz zwiększeniu inwestycji.

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here