Naga MarketsPrognozy odnośnie protokołów FOMC - BofA, Barclays, Goldman, i inni

21.08.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś o godzinie 20:00 PL opublikowane zostaną protokoły FOMC z posiedzenia, które miało miesjce 31 lipca. Jest to wydarzenie wyczekiwane przez rynki i z tego powodu wykresy zawisły w leniwym bezruchu.

Credit Agricole spodziewa się, że dzisiejsze protokoły potwierdzą ostrożne prognozy większości członków FOMC. Biorąc pod uwagę kontrastujące z tym poglądem jastrzębie oczekiwania inwestorów, rynek może się rozczarować “ostrożnym” podejściem komitetu wynikającym z protokołów. Ostrożność może doprowadzić do ograniczenia lub nawet odwrócenia ostatnich wzrostów rentowności obligacji amerykańskich, co wstrzymywało do tej pory aprecjację Dolara – inwestorzy w obawie przed ograniczaniem QE (spadek popytu) zaczęli pozbywać się swoich papierów dłużnych.

Teoretycznie dla ostatniej przeceny dolara większe znaczenie mogła mieć presja ze strony rynków wschodzących (głównie Ameryki Łacińskiej i Azji), które wyprzedawały Dolara w trakcie interwencji chroniących własną walutę. Przypomnę, że od paru miesięcy EM notują odpływ ogromnych ilości zagranicznego kapitału przez co waluty tych krajów tracą znacznie na wartości. Zdaniem CA obrona walut EM może stać za ostatnimi zyskami Euro do dolara – para jest ciągnięta wyżej z powodu ograniczonej, wakacyjnej płynności. CA szuka okazji do sprzedania Dolara oczekując retestu poziomu 1.3450 na EUR/USD.

Stratedzy Barclay’s spodziewają się, że protokoły z lipcowego posiedzenia będą miały wydźwięk “jastrzębi”, podobnie jak ostatnie komunikaty Fed. W protokołach mogą znaleźć się zapisy dyskusji nad tym, czy i jakie będą warunki obniżenia progu zatrudnienia przyjętego przez komitet przed rozpoczęciem podnoszenia stóp procentowych. Analitycy banku nie sądzą, aby większość komitetu była za takim rozwiązaniem, jednak tego typu gołębie wzmianki mogłyby zaciążyć na kursie Dolara.

Goldman oczekuje informacji na temat czasu rozpoczęcia “zwijania QE” oraz powtórzenia instrukcji wyprzedzających.

Bank of America uważa, że protokoły dostarczą informacji, jak bardzo prawdopodobne jest, że Fed zacznie “zwijanie” we wrześniu. Lipcowe oświadczenie zawierało kilka drobnych zmian, a te miały wydźwięk raczej gołębi. Protokoły raczej będą brzmiały raczej jastrzębio. Zdaniem BofA głosujący członkowie komitetu dzielą się na dwie grupy: tych którzy podkreślają “łączny postęp” w gospodarce oraz są za rychłym zwijaniem QE, nawet jeśli ostatnie dane były lekko rozczarowujące, a także tych, którzy chcą zobaczyć “lepsze momentum” i woleliby poczekać. Analitycy banku twierdzą, że najlepiej wyłowić te czynniki, które zdaniem poszczególnych członków mają największe znaczenie dla decyzji o rozpoczęciu ograniczania programów skupu aktywów, z wyszczególnieniem wspomnianych przez FOMC w lipcowym oświadczeniu – ryzyka dla oprocentowania aktywów oraz hipotek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here