Naga MarketsKurs dolara, a prognozy NFP. Tylko 150.000 nowych miejsce pracy?Dzisiaj o godz. 14:30 ukaże się raport o zatrudnieniu w USA za listopad br. Zbliżając się do tego czasu, przedstawiamy prognozy ekonomistów i głównych banków dotyczące nadchodzących danych o zatrudnieniu. Zakres prognoz jest bardzo szeroki, poczynając od 150.000 nowych etatów w sektorze pozarolniczym aż do 700.000. Większość prognostów liczy także na spadek stopy bezrobocia. Jak zachowuje się kurs dolara (EUR/USD) przed tym wydarzeniem?

  • Oczekiwania odnośnie NFP wskazują, że wynik będzie słabszy niż w październiku
  • Gorsze dane z rynku pracy mają być odzwierciedleniem ograniczeń w związku z COVID-19
  • Kurs dolara o poranku dalej słabnie, a EUR/USD może dziś przetestować 1,22

Bank of America: NFP na poziomie 150.000

Najbardziej ponurą prognozę podaje Bank of America, który w listopadzie spodziewa się jedynie 150.000 nowych miejsce pracy w sektorze pozarolniczym. Dla przypomnienia, październikowy wynik NFP to 638.000, a zatem byłby to ponad 4-krotny spadek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Wiking 3X – Kurs zdrowego rozsądku na rynku. Odbierz nagrania z webinarów

– Nie wiemy, kiedy zaczęły ograniczenia zaczęły dawać się we znaki – powiedział Michael Gapen, główny ekonomista dla Stanów Zjednoczonych w Bank of America. Bank ostrzega również, że stopa bezrobocia może wzrosnąć, a nie spaść, jak oczekuje rynek.

450.000 nowych miejsce prognozuje Goldman Sachs

Znacznie wyższego zatrudnienia w sektorze pozarolniczym spodziewa się Goldman Sachs. Predykcja tego banku inwestycyjnego plasuje się na poziomie 450.000 nowych miejsce pracy.

– Rozległość i dotkliwość ponownego pojawienia się wirusa sugeruje większy wpływ na rynek pracy – uważa GS.

Bank szacuje przy tym, że stopa bezrobocia w listopadzie spadła o jedną dziesiątą do 6,8 proc., odzwierciedlające wzrost zatrudnienia w gospodarstwach domowych i przerwę w ożywieniu aktywności zawodowej.

fpmarkets

Konsensus Reutersa i Bloomberga

Ankieta przeprowadzona przez Reutersa wskazuje na zmianę zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 481.000. Z kolei konsensus Bloomberga to 500.000 nowych miejsc pracy.

Zarówno Bloomberg jak i Reuters szacują listopadowe bezrobocie na poziomie 6,8 proc. Według Barclays stopa bezrobocia spadnie do poziomu 6,6 proc.

EUR/USD ponad 1,6 proc. w górę

Początek grudnia sprzyja wzrostom na parze walutowej EUR/USD, która w tym tygodniu zyskuje już ponad 1,6 proc. Wynik może się jeszcze sporo zmienić, właśnie z uwagi na publikację danych z amerykańskiego rynku pracy, na którą czekają inwestorzy.

Najbliższy poziom, do którego mogą zmierzać notowania w przypadku kontynuacji rajdu to 1,2200 USD, a opór rozciąga się aż do 1,2250 USD. Z kolei w przypadku ruchu korekcyjnego można będzie obserwować, jak kurs zachowa się w okolicach 1,20 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here