Naga MarketsNFP z amerykańskiego rynku pracyZmiana zatrudnienia w sektorach pozarolniczych (NFP) w USA wyróżnia się jako główne wydarzenie tygodnia i może wpłynąć na sytuację rynkową w kolejnych miesiącach. Zdaniem ekonomistów z ING, dobry odczyt NFP powinien utrzymać Fed na drodze do zacieśniania monetarnego w dalszej części tego roku i podwyżek stóp w 2022 roku, co w efekcie powinno wspierać dolara amerykańskiego (USD). Indeks „greenbacka” DXY silnie wzrasta w środę w okolice tegorocznego szczytu 94,50.

  • Uwaga inwestorów jest teraz mocno skupiona na miesięcznych danych o zatrudnieniu w USA w piątek
  • Rynkowy konsensus zakłada, że we wrześniu zostanie dodanych 473 000 nowych miejsc pracy
  • Rynek wyczuwa, że ​​jeśli dane o zatrudnieniu w USA pozostaną solidne w nadchodzących miesiącach, podwyżki stóp Fed mogą nie być zbyt daleko
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Silny odczyt NFP umocni dolara amerykańskiego (USD) – ING

Uwaga inwestorów jest teraz mocno skupiona na miesięcznych danych o zatrudnieniu w USA w piątek, które zdaniem analityków utorują drogę amerykańskim decydentom do nadania bardziej jastrzębiego tonu.Rynkowy konsensus zakłada, że piątkowe dane dotyczące pracy w USA pokażą dalszą poprawę, z prognozą, że we wrześniu zostanie dodanych 473 000 nowych miejsc pracy – wystarczająco, aby utrzymać Rezerwę Federalną na kursie, aby zacząć tapering jeszcze przed końcem roku.

Z technicznego punktu widzenia dolar jest na skraju znaczącego wybicia, a silny raport o zatrudnieniu w USA może utrwalić ten trend. Koncentrujemy się na postępach w zakresie pułapu zadłużenia USA – podpisano prowizoryczny projekt ustawy, aby finansować rząd do początku grudnia – ale przepychanki w Senacie mogą łatwo doprowadzić do wzrostu niepewności i spadku wartości aktywów ryzykownych, co w efekcie może wzmocnić dolara – napisano w raporcie ING.

USA: NFP wzrośnie o 575 000 we wrześniu – JP Morgan

Analitycy z JP Morgan malują optymistyczny obraz amerykańskiego rynku pracy, spodziewając się, że w zeszłym miesiącu gospodarka dostarczyła 575 000 nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych.

Prognozujemy NFP na poziomie 575 000. Oczekuj spadku stopy bezrobocia w USA do 5%. Motorem napędowym prognozy powyżej konsensusu jest oczekiwane odbicie w sektorach rozrywki i hotelarstwa – podkreślono w raporcie JP Morgan.

Kurs dolara (USD) koryguje po wzroście na dwuletnie maksima

Rynek wyczuwa, że ​​jeśli dane o zatrudnieniu w USA pozostaną solidne w nadchodzących miesiącach, podwyżki stóp Fed mogą nie być zbyt daleko – podsumowali stratedzy Credit Suisse w kwartalnej nocie.

Indeks dolara (DXY) spada trzecią sesję z rzędu w poniedziałek docierając do lokalnego poziomu wsparcia 93,73. Jednak dopóki kurs utrzymuje się powyżej poziomu 93,43 trend wzrostowy wydaje się być niezagrożony.

invest
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkobp akcje notowania | aktualny kurs franka | korona szwedzka | ccc akcje wykres | bitcoin aktualnosci | notowania giełdowe | kurs euro |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here