Naga Markets

unempoymentDziś opublikowany zostanie raport z rynku pracy w USA za luty. Ekonomiści spodziewają się, że dolar amerykański wzmocni się po dobrym raporcie. Jednocześnie jest mało prawdopodobne, aby słabe dane osłabiły „greenbacka”. Zbliżamy się do czasu publikacji, więc przedstawiamy kilka prognoz ekonomistów i badaczy z głównych banków dotyczące nadchodzących danych o zatrudnieniu.

Niewskazane jest pozycjonowanie się przeciwko USD

Silny NFP byłby kolejnym argumentem za agresywną podwyżką stóp, na czym może zyskać dolar, ostrzega raport Commerzbanku. Jeśli raport z rynku pracy będzie mocny, będzie to kolejny argument za agresywnymi podwyżkami stóp procentowych w nadchodzących miesiącach, na czym może skorzystać dolar amerykański, podkreślają eksperci.







– Wątpliwe jest jednak, czy rynek będzie wywierał presję na USD, jeśli dane rozczarują. Dane o cenach konsumenckich mają zostać opublikowane w przyszłym tygodniu i ta publikacja również niesie ze sobą potencjał zaskoczenia. W związku z tym obecnie nie wydaje się wskazane, aby pozycjonować się przeciwko USD – napisano w raporcie.

NFP: Prognozy głównych banków, oczekiwanie na dobry odczyt

US Bureau of Labor Statistics (BLS) opublikuje lutowy raport o zatrudnieniu w piątek, 10 marca o 13:30 GMT. Zbliżamy się do czasu publikacji, więc przedstawiamy kilka prognoz ekonomistów i badaczy z głównych banków dotyczące nadchodzących danych o zatrudnieniu.

Konsensus rynkowy prognozuje, że zatrudnienie w sektorze pozarolniczym w USA wzrośnie o 203 tys. po wzroście o 517 tys. odnotowanym w styczniu, przy stałej stopie bezrobocia na poziomie 3,4% i średnim zarobkach godzinowych rosnących do 4,8% rok do roku w porównaniu do 4,4% w styczniu.

Commerzbank

– Chociaż w lutym należy spodziewać się znacznie niższych przyrostów miejsc pracy, odczyt na poziomie 240 tys. nie powinien być słaby. Taki wzrost zatrudnienia byłby pozytywny, ponieważ rynek pracy w USA jest już i tak bardzo napięty ze stopą bezrobocia na poziomie 3,4%, najniższą od 1969 r., i jest mało prawdopodobne, aby liczba ta uległa zmianie w lutym. W związku z tym oczekujemy, że raport wesprze oczekiwania na dalsze podwyżki stóp. Prognozujemy podwyżkę o 25 punktów bazowych na każdym z trzech kolejnych posiedzeń Fed.

Danski Bank

– W lutym wzrost NFP wyhamuje do 220 tys. Nadal podtrzymujemy naszą stopę końcową Fed na poziomie 5,00-5,25%. To powiedziawszy, poprzeczka dla odczytu jest niska, aby uwzględnić kolejne 25 punktów bazowych w czerwcu.

ING

– Oczekujemy wzrostu zatrudnienia o 200 000 w lutym, ale nie mamy pewności. Biorąc pod uwagę, że w tym raporcie może się wydarzyć prawie wszystko, prawdopodobieństwo znacznej zmienności rynku w godzinach i potencjalnie dniach wokół raportu o zatrudnieniu jest wysokie.

AVA Trade

SocGen

– Spodziewamy się kolejnego wzrostu o 280 tys. w lutym. Wzrost o 150 tys. powinien skutkować spadkiem stopy bezrobocia. Stopa bezrobocia to oczywiście osobne badanie. Próg 150 tys. jest zbliżony do tempa wzrostu populacji w wieku produkcyjnym, a przekroczenie tego tempa ostatecznie obniżyłoby stopę bezrobocia.

NBF

– Oczekujemy, że wzrost liczby zatrudnionych spadł do 190 tys. w ciągu ostatniego miesiąca, co będzie wciąż bardzo solidnym odczytem, biorąc pod uwagę coraz bardziej ograniczoną liczbę osób pozostających na bezrobociu. Oczekuje się, że badanie gospodarstw domowych wykaże podobny wzrost, co pozostawi stopę bezrobocia na niezmienionym poziomie 3,4%, zakładając, że wskaźnik aktywności zawodowej również pozostanie na niezmienionym poziomie 62,4%.

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBitcoin poniżej 20 tys. USD. ETH się chwieje. Co znokautowało rynek kryptowalut?
Następny artykułRopa naftowa przy ważnym wsparciu. Kluczowe będą dane z rynku pracy w USA
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.