Naga MarketsunempoymentJuż dziś punktualnie o godzinie 14:30 poznamy najnowszy odczyt z amerykańskiego rynku pracy. Wskaźnik zmiany zatrudnienia w sektorach pozarolniczych jest jednym z najważniejszych odczytów w każdym miesiącu. Rynkowy konsensus oczekuje spadku aż o 100 tys., przy fenomenalnym poprzednim odczycie na poziomie 273 tys. Jednak nie wszyscy są tak pesymistycznie nastawieni. Według analityków z Wells Fargo dane dotyczące zatrudnienia nie odzwierciedlą w pełni negatywnych skutków wybuchu pandemii koronawirusa. W związku z tym oczekują wzrostu NFP o 50 tys. W piątek do południa indeks dolara pnie się w górę oddalając od poziomu 100,00.


Zapowiedź NFP: Statyczne dane mogą maskować skalę zakłóceń wywołanych przez COVID-19

Do tej pory było tak, że raport dotyczący wynagrodzeń poza rolnictwem był istotny ze względu na to, jak wpływa na politykę pieniężną Fedu. W normalnych okolicznościach Rezerwa Federalna jest „mechanizmem transmisji” między raportami ekonomicznymi USA, a cenami rynkowymi, więc każda dyskusja na temat NFP powinna zaczynać się od spojrzenia na stan banku centralnego USA.

Jednak COVID-19 i działania, które podjęli decydenci zerwały ten związek. W ciągu ostatniego miesiąca Rezerwa Federalna obniżyła stopy procentowe do zasadniczo zera, ogłosiła nieograniczony program luzowania ilościowego i ponownie wprowadziła wiele środków z czasu ostatniego kryzysu w celu zapewnienia dalszego funkcjonowania rynków. Wszystkie te środki prawdopodobnie zostaną utrzymane w dającej się przewidzieć przyszłości. Innymi słowy, polityka Fedu nie jest szczególnie wrażliwa na dane z amerykańskiego rynku pracy w obecnym otoczeniu.

Mimo wszystko raport o zatrudnieniu poza rolnictwem nadal przedstawia szeroki obraz sytuacji na amerykańskim rynku pracy i zapewni kluczowe informacje dla handlowców.

Prognoza NFP

Istnieją cztery historycznie wiarygodne wskaźniki wyprzedzające dla raportu NFP:

  • Komponent ISM PMI dotyczący zatrudnienia spadł do 43,8, co stanowi pogorszenie w porównaniu z odczytem 46,9 z zeszłego miesiąca;
  • Raport o zatrudnieniu ADP wyniósł -27 tys., co oznacza gwałtowny spadek w porównaniu ze zrewidowanym 179 tys. odczytem z ubiegłego miesiąca;
  • 4-tygodniowa średnia wniosków o bezrobocie wzrosła do 2,606 mln, w porównaniu z 213,000 w zeszłym miesiącu;
  • Niestety nie mamy dostępu do odczytu ISM Non-Manufacturing przed piątkową publikacją.

Ważąc dane i nasze modele wewnętrzne, dane wskazują na potencjalnie silniejszy niż oczekiwano raport o zatrudnieniu, z głównym wzrostem zatrudnienia w zakresie 0-100 tys., Choć zakres niepewności pozostaje szeroki, biorąc pod uwagę możliwy wczesny wpływ koronawirusa na zatrudnienie w przemyśle. Pamiętajmy, że nie oznacza to, że USA wciąż dodają miejsca pracy, tylko że dane mogą być nieaktualne i odzwierciedlać warunki z początku marca, kiedy zakłócenia działalności gospodarczej przez COVID-19 były stosunkowo mniejsze – napisał analityk Fxstreet.

NFP powinien w marcu odnotować niewielki wzrost liczby miejsc pracy wynoszący 50 000 – Wells Fargo

Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym powinno pozwolić na niewielki wzrost liczby miejsc pracy o 50 000 w marcu. Konsensus zakłada spadek o 100 tys. – wskazano w raporcie.

W ocenie ekspertów wpływ wirusa na zatrudnianie będzie duży i dalekosiężny. Jednak okres brany do badania BLS był tuż przed podjęciem drastycznych wysiłków mających na celu powstrzymanie pandemii.

Liczby bezrobotnych podkreślają skalę utraty pracy związanej z wirusem. Oczekujemy, że rynek pracy utraci miliony miejsc pracy w drugim kwartale, ponieważ aktywność gospodarcza USA stoi w miejscu – dodano.

Analitycy uważają również, że stopa bezrobocia prawdopodobnie pozostanie bez zmian na poziomie 3,5% w marcu. Jednocześnie oczekują, że w kwietniu wzrośnie ponad dwukrotnie, a w marcu średnie godzinowe zarobki wzrosną o 0,2% miesiąc do miesiąca.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs indeksu dolara na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs indeksu dolara na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here