Naga MarketsMorgan-Stanley-logoNowy tydzień oznacza nowe okazje inwestycyjne. Warto sprawdzić co w nadchodzących dniach będzie ruszać najpopularniejszymi europejskimi walutami. Poniżej prognozy analityków Morgan Stanley dotyczące EUR, GBP oraz CHF.


EUR

Analitycy banku pozostają pozytywnie nastawieni do wspólnej waluty i oczekują kontynuacji wzrostów jakich byliśmy świadkami w ubiegłym tygodniu. Morgan Stanley zwraca zarówno na dzisiejsze jak i czwartkowe przemówienia prezesa EBC, Mario Draghiego. W ocenie zespołu analityków i ekonomistów banku, Draghi będzie przygotowywał rynki do kolejnych działań EBC luzujących obecną politykę monetarną. Nie powinno to jednak drastycznie wpłynąć na wycenę EUR, ponieważ zarówno dalsze luzowanie [zakładające obniżkę stopy depozytowej w marcu o kolejne 10 pb.]  jak i dodatkowe QE już od dawna jest wyceniane przez rynek  – przekonują specjaliści Morgan Stanley – pozostaje tylko pytanie jak mocno ten scenariusz został wyceniony przez inwestorów.

Jak wykorzystać prognozy największych graczy? Sprawdź nasze webinary współtworzone z brokerem XM.

GBP

O Brexicie znowu głośno – wczoraj premier Cameron poinformował na swoim Twitterze o przedłużeniu rozmów na ten temat z politykami UE. GBP będzie przez nas szczególnie uważnie obserwowane w tym tygodniu – zapowiada bank. Analitycy Morgan Stanley przekonują o dużym wpływie cen ropy na kurs funta z powodu sporej ekspozycji brytyjskiej gospodarki na rynek surowców. Jeśli w nadchodzących dniach zauważymy większą aktywność byków na wykresie ropy naftowej, GBP również na tym skorzysta – przekonują analitycy.

CHF

Wspomniany wyżej powrót apetytu inwestorów na bardziej ryzykowne aktywa powinien również odbić się na kursie CHF – wciąż postrzeganego jako tzw. bezpieczna przystań do której ucieka się, gdy rynki zaczynają gwałtownie nurkować. Rentowność popularnych szwajcarskich dziesięciolatek (obligacji dziesięcioletnich) wciąż pozostaje poniżej zera co podnosi ryzyko działań szwajcarskich funduszy inwestycyjnych, funduszy emerytalnych oraz inwestorów zmierzających do poszukiwań lepszych okazji do zysku za granicą. W naszej ocenie taka forma osłabiania waluty jest “na rękę” SNB, które nie będzie powstrzymywać inwestorów. Prognozy dla CHF pozostają niedźwiedzie – przyznają analitycy Morgan Stanley.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here